Petra Stopar
Petra Stopar je novinarka Radia Ognjišče.
V Kanadi se spominjajo dogodka, ki je natanko pred desetimi leti preobrazil Toronto in na novo prebudil tamkajšnjo Cerkev. Od 23. do 28. julija 2002 so namreč gostili svetovni dan mladih, ki je bil tudi zadnji v prisotnosti blaženega papeža Janeza Pavla II.. Zdaj, po desetih letih, v kanadski škofovski konferenci ugotavljajo, da se država sooča z eno največjih kriz na področju zakonske zveze in družine.
Papež Benedikt XVI. je v nedeljskem opoldanskem nagovoru v apostolski palači v Castel Gandolfu med drugim izrazil pretresenost nad pokolom v Aurori.
Na misijonsko nedeljo se je že veliko pred dvanajsto uro se je v Castel Gandolfu pri Rimu začelo polniti notranje dvorišče apostolske palače. Mnogo romarjev z raznih koncev sveta je želelo prisluhniti papeževemu opoldanskemu nagovoru, skupaj z njim moliti in prejeti blagoslov.
Po petkovem pokolu v kinodvorani v predmestju Denverja, ko je morilec med filmom ubil 12 ljudi, več kot 70 pa jih je ranil, sta sožalje svojcem žrtev, duhovno bližino ter molitev zagotovila pomožni škof ter nadškof James Conley in Samuel Aquila. Kot sta zapisala, je v Aurori, kjer se je zgodila tragedija, kljub temi „zjutraj posijalo sonce“. Ljudje v mestu upanja namreč vedo, da je temo mogoče premagati.
Na Genfestu 2012, ki bo potekal od 31. avgusta do 2. septembra v Budimpešti, bodo začeli Projekt zedinjen svet. V okviru omenjenega projekta bodo ustanovili tudi stalni mednarodni observatorij, ki bo pomagal razumeti, kako bratstvo - »pozabljeno načelo« moderne zgodovine - danes vpliva na osebne in skupne odločitve. Gre za projekt, ki so si ga zamislili mladi iz Gibanja fokolarov, odprt pa je vsem ljudem dobre volje.