Radio Ognjišče
Slavi KoširSlavi Košir
Matej KržišnikMatej Kržišnik
Helena KrižnikHelena Križnik

Petra Stopar

Petra Stopar je novinarka Radia Ognjišče.

  • 16.11.2014, 15:56

    Papež povabil k branju Jezusove prilike o talentih

    Papež Frančišek je nedeljski opoldanski nagovor naslonil na evangeljsko priliko o talentih in jo na kratko predstavil. Nato je pojasnil, da človek, ki je delil talente, predstavlja Jezusa, da so služabniki njegovi učenci in da talenti pomenijo veliko premoženje, ki jim ga Gospod zaupa.

  • Petra Gorše (photo: ARO)
    15.11.2014, 18:50

    Pregled domačih dogodkov od 7. do 14. novembra

    Slovenijo so v minulem tednu zajele obilne padavine, ki so povzročile nove poplave, predvsem v južnem in jugozahodnem delu države. Medtem ko se voda s poplavljenih območij še ni povsem umaknila, pa tudi deževje ne poneha. Odbor za gospodarstvo je kandidatki za ministrico brez resorja, pristojno za razvoj in kohezijo, Alenki Smerkolj prižgal zeleno luč, medtem ko je zaslišanje kandidata za gospodarskega ministra Gojka Koprivca zaradi njegovega poslabšanega zdravstvenega stanja prestavljeno. Tudi med sindikati javnega sektorja in vlado je bilo tokrat veliko pogovorov, tako v zvezi z varčevalnimi ukrepi kot s privatizacijo, ki ji sindikati nasprotujejo. Po zahvalni nedelji pa je bilo ta teden praznično predvsem v Zavodu sv. Stanislava na god njegovega zavetnika.

  • 14.11.2014, 13:07

    Vrh skupine G20 o Ukrajini, eboli in davkih

    Predsednika ZDA in Rusije, Barack Obama in Vladimir Putin, predsednik Evropske komisije Jean-Claude Juncker ter vrsta drugih voditeljev se bo prihodnja dva dneva sestala v Avstraliji na vrhu skupine G20. Govorili bodo o različnih temah, od boja proti islamskim skrajnežem, Ukrajine in ebole do rasti svetovnega gospodarstva in davkov.

  • Arhiv RS (photo: ARO)
    13.11.2014, 13:14

    Tožba proti Kršinarju in Lavretu po oceni ZNP neupravičena

    Medtem ko v Münchnu poteka sojenje proti nekdanjim načelnikom hrvaške in jugoslovanske Udbe zaradi udbovskih umorov v Nemčiji, so v Sloveniji na zatožni klopi novinarji in publicisti, ki pišejo o zločinih nekdanje jugoslovanske komunistične tajne službe, opozarjajo v Združenju novinarjev in publicistov ob kazenskih postopkih, ki sta ju zoper novinarja Igorja Kršinarja in fotografa Primoža Lavreta sprožila nekdanja šefa Udbe Silvo Gorenc in Janez Zemljarič. Razlog za tožbo je domnevna razžalitev.

  • Javna agencija za spodbujanje podjetništva Spirit (photo: www.spiritslovenia.si)
    31.10.2014, 15:00

    Kdo so najuspešnejši tuji vlagatelji v Sloveniji

    Javna agencija za spodbujanje podjetništva Spirit je v minulem tednu podelila priznanja najboljšim tujim vlagateljem pri nas. Nagrade v štirih kategorijah so na prireditvi v Ljubljani prejela podjetja Sumida Slovenija, Hofer, Elrad International in Količevo Karton. Ta priznanja so po besedah v. d. direktorja Spirita Tomaža Klemenca namenjena prepoznavanju pomena vlagateljev v Sloveniji. Omenjene družbe so po naložbah tukaj beležile veliko rast, močan je tudi njihov vpliv na slovensko gospodarstvo.

Avdio player - naslovnica