Matjaž MerljakMatjaž Merljak
Jakob ČukJakob Čuk
Marcel KrekMarcel Krek

Petra Stopar

Petra Stopar je novinarka Radia Ognjišče.

  • Portorož (photo: www.bernardingroup.si)
    25.05.2016, 15:40

    Slovenske kopalne vode po oceni Arso čiste

    Kakovost slovenskih 48 naravnih kopalnih voda sodi med najustreznejše v Evropi. Čistost celinskih voda je zadostna in primerljiva z drugimi evropskimi državami, čistost vode na morskih kopališčih pa je po ocenah Agencije RS za okolje odlična.

  • Veliki imam Ahmed al-Tayyib in papež Frančišek (photo: Radio Vatikan)
    25.05.2016, 12:23

    Veliki imam: Terorizem nima nič z islamom

    Po ponedeljkovem zgodovinskem srečanju papeža Frančiška in velikega imama egiptovske univerze Al-Azhar je slednji za vatikanski radio strnil vtise s pogovora in znova izrazil veliko hvaležnost zanj. Kot je znano, sta se najvišji duhovni avtoriteti sunitskega islama in Katoliške Cerkve srečali po desetih letih.

  • Alexander Van der Bellen (photo: www.vanderbellen.at)
    24.05.2016, 14:38

    Van der Bellen novi avstrijski predsednik

    Alexander Van der Bellen je z zmago v nedeljskem krogu predsedniških volitev postal prvi predsednik Avstrije iz vrst Zelenih, čeprav je na volitvah nastopil kot neodvisni kandidat. Nekdanji predsednik Zelenih je svobodnjaka Norberta Hoferja premagal s tesno večino, saj je prejel 50,3 odstotka glasov. Vlada, večina Evrope, pa tudi Slovenci na avstrijskem Koroškem, so se na zmago odzvali z olajšanjem.

  • Sonce izza oblakov (photo: www.creativemyk.com)
    24.05.2016, 14:35

    Odločila se je verovati

    Ta teden je za nas kristjane znova zelo prazničen in milosten. Ne le, da bomo v četrtek obhajali zapovedani praznik sv. Rešnjega telesa in krvi, ampak že danes praznujemo god Marije Pomagaj, ki jo slovenski narod še posebej časti in se ji izroča v varstvo, v petek pa bomo praznovali god slovenskega mučenca bl. Alojzija Grozdeta.

  • Bazilika v Lurdu (photo: ARO)
    23.05.2016, 06:00

    V Lurdu se začenja letna konferenca Karitas Evrope

    Preko tristo udeležencev iz več kot 42 evropskih držav se bo danes v Lurdu zbralo na štiridnevni konferenci krovne organizacije Karitas Evropa in iskalo rešitve za boj proti revščini, za krepitev solidarnosti in socialne vključenosti na vseevropski ravni. V Lurd se odpravlja tudi delegacija Slovenske Karitas.

Avdio player - naslovnica