Radio Ognjišče
Maja Morela ČukMaja Morela Čuk
Boštjan SmoleBoštjan Smole
Marjana DebevecMarjana Debevec

Petra Stopar

Petra Stopar je novinarka Radia Ognjišče.

  • Študentski protesti (photo: Petra Stopar)
    20.05.2010, 12:06

    Kdo je odgovoren za izgrede?

    Vprašanje, kdo bo prevzel odgovornost za izgrede na včerajšnjih demonstracijah študentov in dijakov v Ljubljani, še visi v zraku. Politika in policija ocenjujeta, da sta za varnost na dogodku v prvi vrsti odgovorna organizatorja – Študentska in Dijaška organizacija Slovenije (ŠOS in DOS). Zaradi škode, ki jo je na objektu kulturne dediščine povzročilo več deset mladih, je delo v parlamentu tudi danes nekoliko ovirano.

  • Študentski protesti  (photo: Petra Stopar)
    19.05.2010, 19:03

    Na študentskih demonstracijah tudi izgredi

    Središče Ljubljane je danes zavzelo več kot 8000 študentov in dijakov, ki so pod vodstom Študentske in Dijaške organizacije Slovenije kakšni dve uri strpno protestirali na Prešernovem trgu, ko pa so se premaknili pred poslopje Državnega zbora, so nastali izgredi. Organizatorji pravijo, da ne morejo prevzeti odgovornosti za gmotno škodo, saj je niso povzročili oni.

  • Papež Benedikt XVI. (photo: www.bentoxviportugal.pt)
    14.05.2010, 13:21

    Papež v Portu: vere ne vsiljujemo, ampak jo predlagamo

    Papež Benedikt XVI. je s sveto mašo v Portu sklenil 4-dnevni obisk na Portugalskem. Vernike je pozval, naj skupaj z njim postanejo pričevalci Kristusovega vstajenja. Poudaril je, da vere ne vsiljujemo, ampak jo predlagamo.

  • Pripnite si pas (photo: www.policija.si)
    14.05.2010, 13:06

    Uporabljajte varnostni pas

    Preventivna akcija Pripnite se in doživite, ki se bo začela v ponedeljek in bo potekala do konca maja, bo opozarjala na nujnost dosledne uporabe varnostnega pasu. Ta namreč pomembno zmanjša posledice morebitne prometne nesreče, so sporočili organizatorji akcije.

  • 14.05.2010, 09:16

    Papež Portugalce pozval, naj branijo življenje in družino

    Papež Benedikt XVI. je v nagovoru pri srečanju z organizacijami za socialno pastoralo poudaril pomen zastonjske ljubezni sredi sveta, ki vse bolj poudarja in živi pravilo močnejšega. Izrazil je globoko podporo vsem, ki nasprotujejo splavu in porokam istospolnih parov.

Avdio player - naslovnica