Damijana MedvedDamijana Medved
Andrej NovljanAndrej Novljan
Rok MihevcRok Mihevc

Matjaž Merljak

Matjaž Merljak (1975) je voditelj na Radiu Ognjišče. Od leta 2000 pokriva tudi področje Slovencev po svetu. Redno sodeluje z mediji, kulturnimi, verskimi in političnimi zastopniškimi organizacijami v zamejstvu in izseljenstvu. Širok in dober vpogled v tematiko krepi z obiski in neposrednimi stiki na terenu.

  • JRS, logo (photo: jrs.rkc.si)
    19.01.2014, 05:13

    GOD o 100. svetovnem dnevu migrantov in beguncev

    Na 100. svetovni dan migrantov in beguncev bomo v popoldanski oddaji Gradimo odprto družbo GOD predstavili papeževo poslanico ob tem dnevu. Naslov ima »Migranti in begunci: Boljšemu svetu naproti«. Naš gost bo p. dr. Robin Schweiger, direktor Jezuitskega združenja za begunce JRS Slovenije.

  • p. dr. Robin Schweiger (photo: ARO)
    17.01.2014, 14:45

    Komentar tedna: Evangeljska setev

    Pred tremi tedni smo vstopili v novo leto 2014. Marsikaj je ostalo iz preteklega leta, kar bomo morali reševati še letos. Še vedno je preveč brezposelnih v Sloveniji. Ekonomski kazalci še ne kažejo pozitivnih sadov izhoda iz krize. Kriza z različnimi obrazi še vedno traja in kaže nove probleme in terja zato novih rešitev. Odstop protikorupcijske komisije (KPK) je samo vrh ledene gore nerešenih stvari v družbi in državi. Pred nami so priprave na evropske volitve in vprašanje, kakšno Evropo si želimo. Tudi v Cerkvi so težave in smo v pričakovanju novih nadškofov v Ljubljani in Mariboru. Kako naj se soočamo z vsemi izzivi, ki nas čakajo to leto? Katere glasove ljudi bomo poslušali?

  • Trgovski dom v Gorici (photo: Novi glas)
    17.01.2014, 13:39

    V vrnjenem Trgovskem domu v Gorici odslej knjižnica

    Italijanska dežela Furlanija Julijska krajina (FJK) je na slovesnosti v petek, 10. januarja 2014, slovenski narodni skupnosti uradno predala Trgovski dom v Gorici. Vzel ga je fašizem, prizadevanja za vrnitev so trajala vrsto let, zdaj bo v njem zaživela Narodna in študijska knjižnica. Njena voditeljica dr. Martina Strain pričakuje, da bi to postala vidna točka slovenske prisotnosti v Gorici.

  • Cesta Verica Gornji Senik (photo: Krajinski park Goričko)
    16.01.2014, 12:26

    Nova cesta skrajšala pot za 20 kilometrov

    Petek, 10. januarja 2013, je bil „svetek“ za prebivalce obmejnih vasi v slovenskem Porabju na Madžarskem. Ta dan so tudi uradno dobili dovoljenje za vožnjo po novi, pet kilometrov dolgi cesti med Gornjim Senikom in Verico. Pot med krajema je krajša za dvajset kilometrov, do zdaj je iz enega v drug kraj priti le skozi Monošter.

  • Učenke Srednje zdravstvene šole iz Ljubjane in profesorici v Našem domu (photo: Arhiv slovenske misije v Londonu)
    15.01.2014, 13:51

    Obiskale muzej svoje velike vzornice

    V »Našem domu« v Londonu so imeli v letu 2013 številne obiske različnih skupin in posameznikov. Med 4. in 9. decembrom 2013 so bile tam tudi učenke srednje zdravstvene šole iz Ljubljane. Poleg obiska številnih londonskih znamenitosti je bil njihov glavni cilj obisk muzeja velike vzornice in junakinje na področju negovanja in strežbe bolnikov, slavne angleške medicinske sestre Florence Nightingale.

Avdio player - naslovnica