Slavi KoširSlavi Košir
Matej KržišnikMatej Kržišnik
Alen SalihovićAlen Salihović

Matjaž Merljak

Matjaž Merljak (1975) je voditelj na Radiu Ognjišče. Od leta 2000 pokriva tudi področje Slovencev po svetu. Redno sodeluje z mediji, kulturnimi, verskimi in političnimi zastopniškimi organizacijami v zamejstvu in izseljenstvu. Širok in dober vpogled v tematiko krepi z obiski in neposrednimi stiki na terenu.

  • Slovenska skupnost v Entre Rios praznuje (photo: Svobodna Slovenija)
    12.05.2016, 07:04

    Obletnica slovenske skupnosti v Entre Rios

    O obletnici potomcev prvega slovenskega vselitvenega vala v deželo pod Južnim Križem je za tednik Svobodna Slovenija pisal častni konzul Carlos Bizaj.

  • Nagrajenke in minister Žmavc (photo: Matjaž Merljak)
    11.05.2016, 14:38

    Spodbuda k raziskovanju zamejstva in izseljenstva

    Danes se je zaključil nagradni natečaj Urada za Slovence v zamejstvu in po svetu za najboljša raziskovalna dela s področja zamejstva in izseljenstva. Letošnji je bil štirinajsti, prispelo je sedemnajst nalog, komisija je podelila sedem nagrad.

  • Profesorski zbor ob zaključku lanskega leta (photo: Svobodna Slovenija)
    10.05.2016, 13:03

    Srednješolski tečaj v Argentini

    Slovenska skupnost v Argentini ima, med drugimi posebnostmi, dopolnilni tečaj slovenskega jezika in kulture na srednješolski ravni. Težko bi v kaki drugi slovenski skupnosti po svetu našli ustanovo, vsaj podobno našemu Slovenskemu srednješolskemu tečaju ravnatelja Marka Bajuka, ki je lani dopolnil 55 let nepretrganega delovanja.

  • Šola svetega Martina, v ozadju cerkev Svetega Vida (photo: Tone Ovsenik)
    09.05.2016, 08:29

    Novice iz Clevelanda

    Pomladanski koncert, zajtrk s palačinkami, kronanje Majniške kraljice, prvo obhajilo - je le nekaj dogodkov, ki so popestrili življenje in srečevanje naših rojakov v ameriški Ljubljani.

  • 06.05.2016, 11:36

    40. obletnica potresa v Benečiji in Reziji

    Na današnji dan pred 40-imi leti (6. maja leta 1976) zvečer je Benečijo in Rezijo močno prizadel potres. Umrlo je tisoč ljudi, veliko je bilo ranjenih. Cele vasi so bile porušene. Ljudje so zapustili hiše in si niso upali več vrniti se vanje. Solidarnostna pomoč je prišla iz Italije, Slovenije in drugih evropskih držav ter z vsega sveta, še posebej iz tistih dežel, kjer so delali furlanski in beneški emigranti, ki so bili poznani po svoji poštenosti, delavnosti in navezanosti na rojstne kraje.