Petra MalenšekPetra Malenšek
Marko ZupanMarko Zupan
Petra StoparPetra Stopar

Marta Jerebič

Marta Jerebič je novinarka informativnega programa Radia Ognjišče.

  • Najsvetejše, monštranca (photo: ARO)
    26.05.2016, 12:50

    Škof Pirih: Evharistija med mašo nas poveže, a najtežje je to uresničevati v življenju

    Slovenski škofje bodo maše večinoma darovali zvečer, nekateri pa so jo že dopoldne. Na Radiu Ognjišče smo mašo prenašali iz Loga pri Vipavi.

  • Papež Frančišek (photo: CTV/AFP)
    25.05.2016, 12:30

    Papež molil za žrtve napadov v Siriji in pogrešane otroke

    Papež je ob koncu avdience pozval k molitvi za žrtve ponedeljkovih terorističnih dejanj v Siriji, v katerih je umrlo več kot 100 ljudi. Usmiljenega očeta in Marijo je prosil, naj naklonita večni počitek žrtvam in tolažbo družinam, tistim, ki sejejo smrt in uničenje pa spreobrneta srca. Sveti oče je spomnil tudi na današnji mednarodni dan pogrešanih otrok.

  • Papež avdienca (photo: Radio Vatikan)
    25.05.2016, 10:42

    Papež: Molitev ni čarobna palica. Pomaga ohranjati vero, da ta ne omahne.

    Papež Frančišek je pri današnji splošni avdienci spregovoril o molitvi kot izviru usmiljenja. Katehezo je navezal na priliko o vdovi in sodniku, ki vključuje pomemben nauk: da je treba vedno moliti in se ne naveličati. Ne gre torej za to, da molimo takrat, ko smo razpoloženi za to. Jezus pravi, da je treba moliti vedno in se ne naveličati.

  • Kitajski kristjani (photo: asianews.it)
    25.05.2016, 09:10

    Dan molitve za Cerkev na Kitajskem

    Praznik Marije, Pomočnice kristjanov so včeraj slovesno obhajali tudi v znanem kitajskem romarskem središču Šenšan v Šanghaju. V mesecu maju je najmanj 20 tisoč romarjev obiskalo tamkajšnje svetišče, na sam praznik pa je krajevna oblast romanje dovolila samo prebivalcem škofije Šenšan. Številni so zaradi poostrenega policijskega nadzora za Kitajsko raje molili v krajevnih skupnostih. Tudi papež Frančišek je včerajšnjo jutranjo mašo daroval za Kitajsko, saj smo včeraj obhajali dan molitve za Cerkev na Kitajskem.

  • papež z begunci (photo: Radio Vatikan)
    24.05.2016, 14:27

    Papež udeležencem prvega humanitarnega vrha: Poslušajmo krik žrtev

    V Istanbulu v Turčiji se danes končuje dvodnevni svetovni humanitarni vrh. Gre za prvi takšen dogodek. Udeležencem je papeževo sporočilo včeraj popoldne prebral vatikanski državni tajnik, kardinal Pietro Parolin, ki se vrha udeležuje kot predstavnik Svetega sedeža.