Marta Jerebič
Marta Jerebič je novinarka informativnega programa Radia Ognjišče.
Prva dama ZDA, Melania Trump, je v soboto, v enem svojih prvih govorov v novi vlogi, v Melbournu blizu Orlanda na Floridi svoj nagovor začela s pozivom k molitvi ter zmolila Očenaš, poroča spletni portal Domovina.je .
Znotraj skavtskih organizacij po svetu prihaja do pomembnih sprememb. Ameriška skavtska organizacija je konec januarja sporočila, da bo v prihodnje sprejemala nove člane na podlagi spola, ki ga bodo navedli na prijavnici in ne več na podlagi spola na rojstnem listu, kar odpira pot za članstvo tudi transseksualcem oziroma tistim, ki so spremenili spol. Na južni strani ameriške celine, v Argentini, pa so se katoliški škofje odločili, da prenehajo s financiranjem skavtov, saj se ti po njihovo preveč oddaljujejo od vrednot družine in Boga. Kot poroča Radio Vatikan, so sodu dno izbile spremembe vzgojnega načrta, v katerem so družino opredelili kot zvezo oseb.
Koalicija je odločena izpeljati mandat, čeprav se znotraj same sebe sooča z razhajanji o tem, kaj še lahko sprejmejo v enem letu do volitev. V Cerkvi smo obhajalo 25. svetovni dan bolnikov; družbo je pretresel video posnetek brutalnega napada na 26-letnega moškega, ki ga je storilec prenašal po Facebooku; na športnem področju pa smo se veselili nekaj stopničk.
Ameriška organizacija za življenje Live Action, ki je pred dnevi objavila pričevanje dveh nekdanjih uslužbenk Planned Parenthooda o tem, kako so morali dosegati mesečne kvote splava, v dveh novih videih razkriva, da te klinike ženskam niso nudile nobene prenatalne oskrbe, z njimi pa so ravnali kot z živino.
Univerza mora biti prostor dialoga, je papež Frančišek dejal na univerzi Roma Tre, ki jo je obiskal dopoldne. Gre za drugo največjo in najmlajšo državno univerzo v prestolnici, ki letos obhaja srebrni jubilej. Vpisanih ima približno 40.000 študentov. Sveti oče je odložil vnaprej pripravljeni govor in ob vprašanjih štirih študentov in študentk spregovoril še o preseganju nasilja, edinosti v različnosti in sprejemanju migrantov. Med študenti te univerze je namreč tudi sirska begunka Nour, ki je v Rim prišla z letalom, s katerim se je papež Frančišek vrnil z obiska na Lezbosu aprila lani.