Nataša LičenNataša Ličen
Mark GazvodaMark Gazvoda
Alen SalihovićAlen Salihović

Marta Jerebič

Marta Jerebič je novinarka informativnega programa Radia Ognjišče.

  • 10.04.2019, 10:40

    Hrvatice na splav v Slovenijo. Kako je z ugovorom vesti pri nas?

    Hrvaška vlada pripravlja novo zakonodajo na področju splava. Večina hrvaških ginekologov namreč zaradi ugovora vesti zavrača splav, Hrvatice pa prihajajo v slovenske bolnišnice, poroča portal Domovina.je. Splošna bolnišnica Brežice, ki je od Zagreba oddaljena slabo uro vožnje, je med hrvaškimi ženskami poznana do te mere, da ima na svoji spletni strani kratek povzetek postopka splava v hrvaščini. Kako je z ugovorom vesti v Sloveniji?

  • Papež angelus (photo: Radio Vatikan)
    07.04.2019, 12:34

    Mečemo kamne obsodbe? Jezus odpira drugačno pot

    Poklicani smo - ne k obsojanju, ampak k zavedanju, da smo grešniki in da nam Bog lahko grehe odpusti. Tako nas papež Frančišek spodbuja ob današnjem evangeljskem odlomku o prešuštnici.

  • Križev pot v rimskem koloseju (photo: CTV)
    06.04.2019, 15:00

    Križev pot v rimskem Koloseju o žrtvah trgovine z ljudmi

    Letošnje meditacije za križev pot v rimskem Koloseju bo napisala predsednica združenja Nič več sužnji, s. Eugenia Bonetti. Organizacija je nastala pred sedmimi leti na pobudo redovnic in laikov, ki so se že prej na različne načine borili proti trgovini z ljudmi ter pomagali žrtvam. S. Eugenia jim pomaga že dvajset let.

  • L'Aquila v obnovi (photo: vaticannews.va)
    06.04.2019, 14:57

    Po 10 letih še vedno skoraj fantomsko mesto

    V italijanski L’Aquili se danes spominjajo 10. obletnice potresa, v katerem je umrlo več kot 300 ljudi. Življenje v mestu s 73 tisoč prebivalci ostaja oteženo, številni ljudje so še vedno v začasnih bivališčih v okolici. Ob obletnici jih s pismom skuša opogumiti tudi papež Frančišek, ki moli za žrtve in njihove družine. Zapisal je, da spremlja obnovo javnih in zasebnih stavb kot tudi cerkva in drugih struktur. Prebivalce L’Aquile pa vabi k povezanosti, sodelovanju, solidarnosti in ustvarjalnosti. Po desetih letih je sicer obnovljena le tretjina mesta.

  • Wilton Gregory (photo: vaticannews.va)
    04.04.2019, 14:33

    Na čelo washingtonske nadškofije Wilton Gregory

    Medtem ko se Katoliška Cerkev v ZDA sooča z najhujšo krizo v svoji zgodovini, je papež človeka, ki je vodil škofe skozi krizo spolnih zlorab leta 2002, postavil na čelo washingtonske nadškofje. 71-letnega Afro-Američana Wiltona Gregoryja je imenoval na dan umora borca za človekove pravice, Martina Luthra Kinga. Gregory bi lahko postal prvi temnopolti kardinal v zgodovini ZDA. Je vnet zagovornik proti smrtni kazni in evtanaziji ter jasno nastopa proti rasizmu.