Marta Jerebič
Marta Jerebič je novinarka informativnega programa Radia Ognjišče.
Člani društva, ki si prizadevajo za beatifikacijo španskega arhitekta Antonia Gaudija upajo, da bo za blaženega razglašen že leta 2016, ob 90. obletnici njegove smrti. Na nedavni novinarski konferenci so potrdili obstoj čudeža na njegovo priprošnjo. Prav tako pa se dokončuje tudi dokumentacija o njegovih junaških krepostih.
Papež Benedikt XVI. naj bi v prvi polovici prihodnjega leta obiskal Hrvaško, in sicer ob njihovem nacionalnem dnevu družine. Predsednik Ivo Josipović je po srečanju z zagrebškim nadškofom, kardinalom Josipom Bozanićem, povedal, da je sveti oče sprejel vabilo hrvaškega državnega vrha in obisk tudi pisno potrdil.
Vatikan je objavil še nekaj zadnjih podrobnosti papeževega obiska v Španiji. Tiskovni predstavnik, p. Federico Lombardi, je povedal, da bo Benedikt XVI. govoril v štirih jezikih: španskem, latinskem, galicijskem in katalonskem. Slednja dva sta jezika španskih regij, ki jih bo sveti oče obiskal.
Astrofizika, molekularna biologija in okoljske znanosti zanimajo tudi Vatikan. Člani Papeške akademije znanosti, ki ima svoj sedež v vatikanskih vrtovih, na svojem plenarnem zasedanju od 28. oktobra do 1. novembra ocenjujejo razvoj znanosti v zadnjih desetletjih.
Člani Civilne iniciative za družino in pravice otrok so se v izjavi za javnost zavzeli za spremembo referendumske zakonodaje. Po njihovem predlogu, naj bi sprejeli zakon, ki bi omogočil, da bomo imeli v Sloveniji največ dva referendumska dneva v letu, ter da bomo v teh dveh dneh odločili o vseh zakonih, ki bodo potrebni referendumske presoje.