Marjana Debevec
Marjana Debevec je novinarka na Radiu Ognjišče.
V luči stopnjujočih se napetosti v Evropski uniji zaradi begunskega vprašanja se bodo pod vodstvom münchenskega nadškofa kardinala Reinharda Marxa jutri v Bruslju sestali škofje držav članic Evropske unije. Osrednja tema skupščine COMECE bo Evropska poklicanost k spodbujanju miru v svetu.
Škofovska sinoda ukrajinske grško-katoliške Cerkve bo v tem tednu zasedala v Rimu, škofe pa bo v avdienco sprejel tudi papež Frančišek. Ob tem naj bi prišlo do izraza polno in vidno občestvo grško-katoliških škofov s svetim očetom, kot je pojasnil višji nadškof iz Kijeva, Svjatoslav Ševčuk, na tiskovni konferenci v Rimu. Osrednja tema pogovora je sicer bila ocena srečanja papeža Frančiška in moskovskega patriarha Kirila I. 12. februarja letos na Kubi.
Papež Frančišek naj bi po navedbah armenske apostolske Cerkve konec letošnjega poletja obiskal Armenijo. Kot je armenska Cerkev sporočila na svoji spletni strani, Frančiška v tej nekdanji sovjetski republiki pričakujejo v letošnjem septembru, poroča Družina. Obenem pa dodaja, da trije izmed štirih Rusov sodeč po izsledkih nedavne raziskave podpirajo obisk papeža Frančiška v Rusiji domovini.
Na obisku v Sloveniji se v teh dneh mudi p. Jean-Philippe, ki vsaj na zunaj ni običajen duhovnik. V Bulonjskem gozdu, znanem zbirališču pariških prostitutk, vsi poznajo njegov avtodom »Magdalena«, ki je hkrati kapelica na kolesih in prostorček miru, kjer 'prijatelji noči' lahko popijejo kavo.
Na Primorskem se je znova zgodila tatvina v župnišču. V torek, 23. februarja, so bili v zgodnjih večernih urah policisti obveščeni o vlomu v župnijo Slap (občina Vipava). Po zdajšnjih ugotovitvah je nepridiprav iz notranjosti objekta ukradel nekaj gotovine in zlatnine. Policisti informacije še zbirajo, po preiskavi bodo vlomilca ovadili.