Jože Bartolj
Jože Bartolj je urednik za kulturo na Radiu Ognjišče.
V oddaji Naš gost smo gostili akademskega slikarja, grafika in pedagoga Iva Mršnika. Prijazno se je odzval povabilu na pogovor. Prav v tem času je bila v galeriji Inštituta Jožef Štefan v Ljubljani na ogled razstava njegovih del pod naslovom Od jutri do včeraj. Tam so bili po besedah Milene Zlatar na ogled njegovi pronicljivi likovni nagovori, ki zaobjemajo desetletja dolga premišljevanja in spoznanja.
V oddaji Moja zgodba smo spet gostili novinarja in zgodovinarja dr. Jožeta Možino. Ob njegovi knjigi Slovenski razkol, smo predstavili začetke revolucije in upor proti njej v Dobrepoljski in Struški dolini. Naš gost nam je v začetku povedal, kako je bilo s pridobivanjem virov, kajti vemo, da je bilo veliko dokumentov uničenih.
Oddaja Moja zgodba je tokrat spet gostila novinarja in zgodovinarja dr. Jožeta Možino. Ob njegovi knjigi Slovenski razkol, smo predstavili začetke revolucije in upor proti njej na Bloški planoti, ki je v neposredni bližini Vidovske planote, o kateri je tekla beseda v januarski oddaji.
Praznujemo Prešernov dan ali slovenski kulturni praznik. Ta prihaja v času, ko se zdi, da smo tisti, ki naj bi ta praznik slavili, razdeljeni kot še nikoli. Nas lahko kultura poveže, ali bo kot že tolikokrat, prispevala k novim delitvam? Odgovor seveda ne more biti enoznačen, glede na dogajanje v preteklih mesecih in posebej zadnjih dneh, pa je precej predvidljiv in bi ga lahko formulirali kot: odvisno na kateri strani kulture smo.
V oddaji Naš gost je bil z nami urednik, pesnik in pisatelj Jožef Pavlič, ki je pred kratkim izdal knjigo črtic in ostalih zapisov z naslovom Radostnice. Avtorja sicer že poznamo po pesniških knjigah Vodoravnice in navpičnice, Presečnice v dveh delih, Živim in Nikoli brez upanja. Radostnice so drugačna knjiga. Avtor pravi, da je hotel z njo bralce spodbuditi, da se veselijo življenja. Ob omenjenem delu lahko pomislimo tudi, da gre za nekakšen obračun s samim seboj ob prihajajočem okroglem 70. življenjskem jubileju.