Robert BožičRobert Božič
Mark GazvodaMark Gazvoda
Marjana DebevecMarjana Debevec

Alen Salihović

Alen Salihović je urednik informativnega programa Radia Ognjišče.

  • Dosedanji predsednik DS Alojz Kovšca. (photo: STA)
    13.12.2022, 09:13

    Še zadnji nagovor Alojza Kovšce

    Na prvi seji se je sestal sedmi sklic državnega sveta. Najprej so s precejšnjo zamudo in nekaterimi zapleti potrdili mandate novoizvoljenim državnim svetnikom.

  • Evropska poslanka ELS/SDS Romana Tomc (photo: www.romanatomc.si)
    12.12.2022, 14:37

    Socialisti zaloteni s prsti v marmeladi, mediji pa kar tiho …

    V Strasbourgu se začenja decembrsko zasedanje Evropskega parlamenta. To bo potekalo v senci podkupovalne afere, v preiskavi katere so belgijski organi pregona zaradi obtožb o korupciji pridržali štiri ljudi, med njimi grško evro poslanko in eno od podpredsednic Evropskega parlamenta Evo Kaili.

  • Petkovi protesti v Ljubljani. (photo: STA)
    10.12.2022, 17:00

    Če bi se to zgodilo v vladi Janše, bi zmanjkalo koles.

    V minulem tednu smo, hočeš ali ne, spremljali prav posebno dramo, ki jasno kaže, kako konfuzno je vladanje Roberta Goloba.

  • Predsednik vlade Robert Golob (photo: Nebojša Tejić, STA)
    09.12.2022, 15:10

    To so nevarna kadrovanja za demokracijo

    Afera političnih pritiskov na policijo še naprej odmeva. Potem, ko je policija na svoji spletni strani objavila delno anonimizirano poročilo v. d. generalnega direktorja policije Boštjana Lindava o pritiskih, ki ga je od njega zahteval premier Robert Golob, je včeraj pred medije stopila še ministrica v odhajanju Tatjana Bobnar. Med razlogi za odstop je navedla, da premier Golob ni želel potrditi članov njene ekipe. Po zaostritvi odnosov pa je premier Bobnarjevi kot možnost za povrnitev zaupanja ponudil, da iz policije odpusti določeno osebo, na kar, kot je dejala, ni pristala.

  • Peter Jančič in Miran Videtič (photo: STA / Rok Mihevc)
    08.12.2022, 14:45

    Videtič o konfuzni situaciji, Jančič o Golobovi samovolji

    V javnost po napovedi odstopa Tatjane Bobnar prihajajo nove podrobnosti. Bobnarjeva in vršilec dolžnosti generalnega direktorja Policije Boštjan Lindav sta v ločenih pismih, ki ju je v celoti objavil novinar Peter Jančič na spletnem časopisu, premierju Golobu kronološko popisala politične pritiske. Ti se v večji meri nanašajo na ustanovitev nove službe, ki je od policije prevzela varovanje predsednika vlade. Slednjo naj bi Golob ustanovil s pomočjo osebe, ki na policiji sploh ni zaposlena, še več, Lindav zapiše, da gre za osebo, ki je glede omenjene službe imela nerealna pričakovanja.