Alen Salihović
Alen Salihović je urednik informativnega programa Radia Ognjišče.
Duhovnik, pisatelj in publicist mag. Branko Cestnik je v oddaji Spoznanje več, predsodek manj za Radio Ognjišče in PLanet 2 razmišljal o sedmih glavnih grehih in jih povezal s slovenskim javnim ter političnim prostorom. Po njegovih besedah številnih političnih pojavov ni mogoče razumeti zgolj skozi ideologijo ali politične programe, ampak tudi skozi človeške slabosti, ki pogosto usmerjajo ravnanje posameznikov.
V Boreči so na praznik svete Ane s slovesno sveto mašo in 12. Kozarjevim pohodom obeležili 90-letnico nove maše Božjega služabnika Alojzija Kozarja. Dogodek sta pripravila Župnija Gornji Petrovci in Postulatura Božjega služabnika Alojzija Kozarja.
Španski novinar Javier Negre se je med obiskom Peruja ostro odzval na množični prihod migrantov v Ceuto. V videoposnetku, objavljenem na družbenih omrežjih, je razmere označil za »invazijo brez primere« ter ostro kritiziral migracijsko politiko španske vlade in Evropske unije.
Škofija Cádiz in Ceuta je zaradi zaostrenih razmer v avtonomnem mestu Ceuta objavila posebno izjavo, v kateri izraža globoko zaskrbljenost zaradi trpljenja ljudi, ki jih je prizadela aktualna migracijska kriza. V zadnjih dneh je v špansko enklavo na severni obali Afrike iz Maroka po morju in kopnem prispelo več deset tisoč migrantov. Po nekaterih ocenah je v enem dnevu v Ceuto nezakonito vstopilo več kot 60.000 ljudi, zaradi česar je španska vlada v mesto napotila dodatne policijske in vojaške enote.
V približno tri tisoč katoliških župnijah po Avstriji bodo danes ob 15. uri pet minut zvonili cerkveni zvonovi. Z vsedržavno akcijo želita Avstrijska škofovska konferenca in Karitas opozoriti na trpljenje približno 645 milijonov ljudi, ki po svetu živijo v lakoti. Ura zvonjenja je simbolno povezana z uro Jezusove smrti.