Sveti Janez Pavel II. je 19. septembra 1999 v Mariboru škofa Antona Martina Slomška razglasil za blaženega. S tem smo po besedah postulatorja za Slomškovo kanonizacijo nadškofa Marjana Turnška v naši krajevni Cerkvi dobili potrditev, da je mogoče tudi na slovenski način živeti svetost. Slomškova beatifikacija pa je pomnožila tudi obisk na njegovem grobu. O srebrnem jubileju tega pomembnega dogodka bo nocoj v mariborski stolnici slovesna nadškofova maša, ki jo bomo neposredno prenašali.
Ob srebrnem jubileju drugega obiska sv. Janeza Pavla II. v naši domovini in njegovi razglasitvi škofa Slomška za blaženega, se marsikdo spomni tistega turobnega jesenskega jutra, ki je prav ob prihodu letala s papežem, postal s soncem obsijan dan. Nepozaben pa zaradi papeževih besed: »S svojo apostolsko oblastjo dovoljujem, da se častitljivi Božji služabnik Anton Martin Slomšek odslej imenuje blaženi...«
Nadškof Turnšek je četrt stoletja po tem dogodku pravi, da je Cerkev na Slovenskem s tem marsikaj pridobila. Recimo to, da je dobila svojo povsem slovensko nebeško razsežnost; potrditev, da je mogoče tudi na slovenski način živeti svetost. Tudi prej smo imeli svetnike, za katere smo dejali, da so naši, a so jih imeli za svoje tudi drugi. »Slomšek je pa prvi tako res avtohtoni, bi lahko rekli popolni Slovenec, ki je svoje duhovno življenje res živel na pristno slovenski način in ga prenašal tudi na druge.« Beatifikacija, pa tudi oba obiska papeža Janeza Pavla v Sloveniji, so bili pomembna potrditev Cerkve v Sloveniji. S tem smo verniki skupaj z duhovniki in škofi dobili novo moč, nov zagon, pa tudi potrditev za svoje delovanje.
Slomšek je pa prvi tako res avtohtoni, bi lahko rekli popolni Slovenec, ki je svoje duhovno življenje res živel na pristno slovenski način in ga prenašal tudi na druge.
Nadškof Turnšek je pojasnil, da je po beatifikaciji potrebno dokazati samo še en čudežni dogodek. »Zdaj čakamo, spodbujamo, prosimo, naj se ljudje obračajo na Slomška, da bi se zgodil, da njegovo priprošnjo en tak domnevni čudežni dogodek, ki bi ga potem najprej doma določena komisija obdelala in potem te izsledke poslala na kongregacijo ...« Vse to pa v upanju, da bi se tako kot za prvi čudež, tudi za drugega postopek uspešno končal.
Evropska komisija je sredo za prihodnje finančno obdobje od leta 2028 do 2034 predlagala proračun v višini 2000 milijard evrov, kar je kar za 800 milijard več, kot znaša trenutni EU proračun. ...
»Prvi predsodek je, da so v politiki vsi isti, in drugi, da če bo na oblasti druga stran, bo pa vse drugače,« je novinar Peter Merše odgovoril na prvo vprašanje v oddaji Spoznanje več, predsodek ...
Ljudem na severnem koncu ljubljanske kotline je potem, ko je bil pred tednom, pri delu na svoji njivi v Klečah brutalno pretepen kmet Anton Čemažar, prekipelo in se ne počutijo več varne. Domačini ...