Marjan BuničMarjan Bunič
Andrej NovljanAndrej Novljan
Tanja DominkoTanja Dominko
Aleš Primc, Gibanje za otroke in družine (foto: Facebook stran Gibanja za otroke in družine)
Aleš Primc, Gibanje za otroke in družine | (foto: Facebook stran Gibanja za otroke in družine)

Gibanje za otroke in družine jutri pripravlja shod pred ustavnim sodiščem

Slovenija | 15.06.2022, 12:17 Marta Jerebič

Ustavno sodišče se bo jutri opredeljevalo do vprašanja, ali so istospolni pari, ki ne morejo kandidirati za posvojitev otrok ali skleniti zakonske zveze, pri tem diskriminirani. Gibanje za otroke in družine je že pred časom ustavnemu sodišču predložilo argumente, iz katerih izhaja, da za ukinitev zakonske zveze žene in moža ter uvedbo LGBT posvojitev otrok ni pravne podlage ne v Ustavi Republike Slovenije ne v mednarodnih dokumentih o človekovih pravicah. Poudarja tudi, da so državljani že na treh družinskih referendumih odločili, da otrok potrebuje ljubeča mamo in očeta. Zato jutri ob 9. uri pred ustavnim sodiščem pripravlja shod pod naslovom: Otrok in vnukov ne damo, oni so največ, kar imamo!

Predsednik Gibanja za otroke in družine Aleš Primc v izjavi za naš radio poudarja, da bodo ustavni sodniki v prvi vrsti odločali predvsem o spoštovanju narave in najbolj temeljnih pravic otrok, med katerimi je največja pravica do ljubeče mame in očeta. Če bo odločitev v nasprotju s tem, bodo posledice negativne za mnoge otroke, mlade in družine. »V vseh državah, v katerih so uvedli LGBT posvojitve otrok, so v šolske sisteme uvedli lgbt ideologijo, ki med drugim spodbuja otroke in jih uči, kako spremeniti spol in spolno usmerjenost. Žal gre za ideologijo, ki uspe prepričati ogromno otrok in mladih.«

Koalicijska pogodba načrtuje prav to. Napoveduje, da bodo ’v predmetnik vključili vsebine o spolnih in drugih stereotipih’. V državah, kjer imajo s tem dolgoletne izkušnje, prihaja do upora proti temu. »Eden najbolj odmevnih poteka na Floridi v ZDA, kjer so se starši uprli, podprl pa jih je tudi guverner, ki je ukinil državno financiranje teh ideologij v šolah. Lani se je na Švedskem, kjer tudi že dolgo izvajajo te programe v šolah, njihovo eminentno zdravniško združenje odločilo, da preneha s hormonsko terapijo za spremembo spola pri otrocih in mladostnikih, saj so se izkazale hude negativne posledice.«

Predsednik Gibanja za otroke in družine zato poziva: »Pokažimo ustavnemu sodišču in Golobovi vladi, da otrok ne damo. Mladi, študentje, družine, mame, očetje, stare mame, stari očetje! Pridite jutri ob 9.00 zjutraj množično pred Ustavno sodišče v Ljubljani na Beethovnovo 10.«

Aleš Primc sodnike še poziva, naj se ne uklonijo pritiskom izjemno vplivnega lobija.

Slovenija
Tjaša in Uroš Steklasa (photo: Rok Mihevc) Tjaša in Uroš Steklasa (photo: Rok Mihevc)

Do konca koncerta Klic dobrote zbrali ...

Slovenska karitas je pripavila že 34. dobrodelni koncert Klic dobrote za slovenske družine v stiski. Iz dvorane Golovec v Celju so ga lahko neposredno spremljali gledalci RTV SLO 1 in poslušalci ...

Skupinska fotografija radijskih sodelavcev (photo: Rok Mihevc) Skupinska fotografija radijskih sodelavcev (photo: Rok Mihevc)

30 let največje slovenske župnije

28. november je za Radio Ognjišče že tri desetletja prazničen. Na ta dan leta 1994 smo v ljubljanskem studiu, ki se nahaja v polkletnih prostorih Zavoda svetega Stanislava, začeli z oddajanjem ...

Melita Košir in Jure Sešek (photo: Rok Mihevc) Melita Košir in Jure Sešek (photo: Rok Mihevc)

Melita odhaja, Mavrica ostaja ...

Letošnja jesen je odnesla poletje, prinesla praznovanje naše radijske obletnice, v soboto pa naznanila tudi menjavo na uredniškem mestu revije Mavrica. Otroški mesečnik izhaja pri Založbi Družina, ...

Franci Trstenjak, Valentin Areh, Tanja Dominko, Danijel Poslek in Aljoša Rehar (photo: Rok Mihevc) Franci Trstenjak, Valentin Areh, Tanja Dominko, Danijel Poslek in Aljoša Rehar (photo: Rok Mihevc)

30 let Radia Ognjišče: O medijih z mediji

V oddaji Pogovor o smo gostili pomembne soustvarjalce slovenskega medijskega prostora in se posvetili aktualnemu stanju in spremembam v preteklih treh desetletjih. Med sogovorniki so bili ...