Marjan BuničMarjan Bunič
Andrej NovljanAndrej Novljan
Alen SalihovićAlen Salihović
Molitev (foto: Pixabay)
Molitev | (foto: Pixabay)

Zakaj bi molil, če ni odgovora?

Svet | 11.11.2020, 10:00 Marjana Debevec

Naša molitev naj bo vztrajna in ponižna, je pri današnji katehezi poudaril papež Frančišek, ko je nadaljeval svoja razmišljanja o pomenu molitve.

Evangelij je jasen: vedno je treba moliti, tudi takrat, ko se nam zdi, da je Bog gluh in nem ter imamo občutek, da izgubljamo čas, je dejal sveti oče.

»Tudi če bi se nebo zatemnilo, kristjan ne preneha moliti. Njegova molitev gre z roko v roki z njegovo vero. V številnih dneh našega življenja pa se prav vera zdi utvara, napor, ki ne prinaša sadov. Moliti pomeni sprejeti tudi ta napor. Mnogi svetniki so izkušali noč vere in tišino Boga, pa so vseeno ostali stanovitni,« je poudaril Frančišek.

Kdor v tej noči moli, ni sam. Jezus je nase vzel vsak naš krik, ječanje, prošnjo. V nas namreč moli sam Sveti Duh.

Svet, Papež in Sveti sedež, Duhovnost
Apostolski administrator škof dr. Peter Štumpf je daroval krizmeno mašo v soboški stolnici (photo: Spletna stran Škofije Murska Sobota) Apostolski administrator škof dr. Peter Štumpf je daroval krizmeno mašo v soboški stolnici (photo: Spletna stran Škofije Murska Sobota)

Škof Štumpf: Kako imeti rad izdajalca?

S krizmeno mašo kristjani vstopamo v praznovanje največjega praznika - velike noči. Med to bogato liturgijo duhovniki obnovijo svoje duhovniške obljube, škof pa posveti sveta olja, s katerimi bodo ...

Marko Rijavec (photo: Robert Božič) Marko Rijavec (photo: Robert Božič)

Če vera ni del našega dihanja, lahko postane breme

V torkovem Misijonskem jutru v tednu Radijskega misijona smo z župnikom iz Idrije Markom Rijavcem razmišljali ob odlomku izpovedi vere: »In se je utelesil po Svetem Duhu iz Marije Device kot človek.«