Slavi KoširSlavi Košir
Andrej NovljanAndrej Novljan
Petra StoparPetra Stopar

AVDIO: Letovanja mladih v Domu Karitas Soča

Cerkev na Slovenskem Petra Stopar

Počitnic je konec, okrog 300 otrok in mladih pa ima prijetne spomine na letovanja, tako na Obali kot v planinah. V oddaji smo predstavili letovanja v Domu Karitas v Soči, kjer se otrokom neutrudno in s široko odprtimi srci razdajajo prostovoljci in sodelavci Škofijske Karitas Koper.

V oddaji Karitas sta tokrat gostovali sodelavki ŠK Koper Tatjana Rupnik in Jasmina Krašna. Povedali sta, kako velik pomen ima prostor za izvajanje programov Karitas v Soči in kaj udeleženci programov, kot je Popoldan na cesti, delajo tam. Letos je v domu počitnikovalo 61 otrok in 17 mladih prostovoljcev.

Geslo letovanja je bilo po navedbah Rupnikove »Odrinimo na globoko«. Udeležencem so pokazali, »da je tudi drugačnost nekaj lepega,« saj so povabili goste z različnimi življenjskimi preizkušnjami. Rupnikova pravi, da so jih otroci sprejeli zelo toplo in z občudovanjem. Tako je bilo tudi na primer ob obisku gluhoneme gostje, ki jim je pokazala svoj jezik sporazumevanja. Vabljeni k poslušanju oddaje!

Dom Karitas v Soči
Dom Karitas v Soči © ŠK Koper

Cerkev na Slovenskem, Sociala, Oddaje
Molitev in blagoslov na grobu pokojnega Aleša Šutarja (photo: Radio Vatikan / Jože Potrpin) Molitev in blagoslov na grobu pokojnega Aleša Šutarja (photo: Radio Vatikan / Jože Potrpin)

Škof Saje molil na grobu pokojnega Aleša Šutarja

Na praznik Vseh svetih je novomeški škof in predsednik Slovenske škofovske konference dr. Andrej Saje na osrednjem novomeškem pokopališču v Srebrničah daroval sveto mašo. Pri oltarju so se mu ...

Duhovniki novomeške škofije (photo: Vir: spletna stran Škofije Novo mesto) Duhovniki novomeške škofije (photo: Vir: spletna stran Škofije Novo mesto)

Morski zrak prečistil vizijo novomeških duhovnikov

Duhovniki novomeške škofije so se skupaj s škofom Andrejem Sajetom v nedeljo zvečer zbrali v Strunjanu, kjer so že tradicionalno potekali duhovniški dnevi. Letos pod geslom »Biti misijonarska Cerkev«.

Marko Ivan Rupnik (photo: ARO) Marko Ivan Rupnik (photo: ARO)

Kaj je Leon XIV. povedal o Rupniku?

Papež Leon XIV. je včeraj preživel v Castelgandolfu. Ko ga je ob 20.30 zapuščal, je pozdravil ljudi na ulici in se kot običajno ustavil tudi pred mikrofoni in kamerami.

Avdio player - naslovnica