Radio Ognjišče
Nataša LičenNataša Ličen
Boštjan SmoleBoštjan Smole

Nov provincial minoritov je p. Igor Salmič

Slovenija Marjana Debevec

Slovenski minoriti, zbrani na kapitlju, so včeraj izvolili novega provinciala in sicer p. Igorja Salmiča. Dosedanjemu provincialu p. Milanu Kosu je potekel mandat in ga po pravilih manjših bratov ni mogel več podaljšati, poroča Družina.

Novi provincial minoritov p. Igor Salmič se je konec februarja vrnil iz Rima, kjer je trinajst let študiral in deloval v minoritskem zavodu Seraficum. Duhovniško posvečenje je prejel leta 2007 v ljubljanski stolnici, novo mašo je imel v domači župniji Trnovo.

Januarja 2013 je na papeški univerzi Gregoriana doktoriral z zgodovinsko temo o odnosih med Svetim sedežem in Kraljevino Jugoslavijo v letih 1922 in 1938, za doktorsko disertacijo je naslednje leto prejel prestižno univerzitetno nagrado Bellarmino.

Jeseni 2015 je doktorsko delo izšlo v knjižni obliki, pod naslovom Brez vsakršnih predsodkov, izdala jo je izdala založba univerze Gregoriana. Tudi po doktoratu je ostal v Rimu, v mednarodnem zavodu minoritov Seraphicum, kjer je do letošnjega februarja delal kot vzgojitelj vicerektor.

Na prošnjo dosedanjega provinciala p. Milana Kosa se je pred dvema mesecema vrnil v Slovenijo.

Minoriti zbrani na kapitlju
Minoriti zbrani na kapitlju © Minoriti

Slovenija, Cerkev na Slovenskem

VIDEOTEKA

  • Hormuška ožina (photo:  MODIS Land Rapid Response Team, NASA GSFC) Hormuška ožina (photo:  MODIS Land Rapid Response Team, NASA GSFC)

    Nejc Krevs: Nakazujeta se le dve možnosti ...

    Z Bližnjega vzhoda znova prihajajo slabe novice. Kljub pogajanjem za dosego sporazuma med ZDA in Iranom v švicarskem letovišču Bürgenstock pri Luzernu, je Teheran znova zaprl Hormuško ožino, ki ...

    Avdio player - naslovnica