
Krištofova nedelja
Srečanja prijateljev misijonov
Cerkev na Slovenskem | 26.07.2013, 10:18 Matjaž Merljak
Misijonarji po svetu oznanjajo veselo oznanilo in pomagajo ljudem v različnih potrebah. Njihovo poslanstvo ne bi bilo mogoče brez dobrote iz domovine, pa tudi ne brez molitvene podpore. Misijonsko središče Slovenije in Misijonska molitvena zveza (MMZ) to nedeljo, 28. julija 2013, pripravljata srečanja za molivce in tiste, ki tako ali drugače podpirajo misijonsko dejavnost Cerkve.
Srečanja so namenjena vsem ljudem, še posebej pa članom MMZ. Leta 1999 jo je ustanovil takratni misijonar v Kongu Tone Pačnik.
Kot nam je povedal sedanji voditelj in župnik v župniji sv. Peter pri Mariboru Jožef Lipovšek, ima danes MMZ več kot 1400 članov, ki vsak dan molijo eno desetko rožnega venca za misijonarje in darujejo svoje trpljenje in molitve za misijone.
Pri sveti maši in srečanju po njej bodo sodelovali misijonarke in misijonarke, ki so v tem času na dopustu v domovini.
Več o Misijonski molitveni zvezi