Tanja Dominko
Tanja Dominko je novinarka na Radiu Ognjišče.
zadnja poteza s pripravo izhodišč zakona o zdravstveni dejavnosti potrjuje, da so osrednja tarča in kamen spotike zdravniki, ki delajo pri zasebnikih. Nekaj ostrih besed je premier Robert Golob včeraj na njihov račun izrekel na seji državnega zbora, hkrati je napovedal ustanovitev medicinske fakultete na Primorskem. A zdravniki poudarjajo, da to ničesar ne rešuje. Na to je opozorila tudi opozicijska Nova Slovenija.
Na Trgu republike v Ljubljani bo drevi slovesnost v spomin na žrtve komunističnega nasilja. Dogodek, ki bo potekal v duhu lani ukinjenega narodnega dneva spomina, pripravljajo Nova Slovenska zaveza, Prebudimo Slovenijo, Vseposvojitev in Združeni ob lipi sprave. V
Na volilno nedeljo bomo, kot kaže, imeli tudi posvetovalne referendume, danes so že začela teči opravila, ki so za to potrebna. Ustavno sodišče ima sicer nalogo, da presodi, ali je to primerno, a verjetnost, da bo to storilo pravočasno, je minimalna, nad čimer je sogovornik dr. Žiga Turk šokiran. Na Hrvaškem so v podobnem primeru ustavni sodniki odločili praktično takoj, če pri nas ne bodo, bomo dobili »samo še en simptom, da je ustavno sodišče del politične igre in podpira eno politično smer, kar je za izkaznico pravne države nezaslišano«.
V oddaji Pogovor o smo se potopili v zgodovino, v leto 1990, ko so Slovenci na cvetno nedeljo lahko prvič volili na večstrankarskih volitvah. Kaj so te volitve pomenile za prihodnost naše države, vemo, zgodila se je osamosvojitev in še marsikaj. V studio smo povabili novinarko in zgodovinarko dr. Rosvito Pesek, ki je to poglavje naše zgodovine preučila do potankosti, kolikor so ji dokumenti in žive priče dopuščali.
Stavke zdravnikov še ni konec, začel se je že njen 12. teden, s čimer tokratna vlada podira nov rekord v pogajalskem neuspehu. Da vlada ščiti svoje parcialne interese in da zaostrovanje z njene strani ne bo obrodilo sadov, sta ocenila oba sogovornika v oddaji Spoznanje več, predsodek manj dr. Dejan Verčič in Miran Videtič.