Rok Mihevc
Rok Mihevc je fotograf, novinar in spletni urednik.
Grčija je znova predmet razprav nekaterih držav Evropske unije in medijev. Po že znanem dejstvu, da bodo zaradi neuspele izvolitve predsednika v državi predčasne parlamentarne volitve, se vse več govori tudi o izstopu iz evro območja. Javnomnenjske raziskave namreč kažejo, da bo na volitvah zmagala stranka Siriza, ki nasprotuje reformam in varčevalnim ukrepom, na katere so pristale Atene v zameno za finančno pomoč.
Konec tedna bo znano, kdo bo zasedel predsedniški stolček na Hrvaškem. Potekal bo namreč drugi krog volitev, v katerem se bosta pomerila aktualni predsednik Ivo Josipović in kandidatka HDZ Kolinda Grabar Kitarovićeva.
V drugih državah članicah Evropske unije živi 44 tisoč slovenskih državljanov. Med njimi je šest odstotkov otrok in 15 odstotkov starejših od 65 let. Največ Slovencev živi v Nemčiji.
Litva je postala 19. članica območja evra. Večina državljanov te nekdanje sovjetske republike si v luči zaostrenih odnosov med Rusijo in Zahodom obeta predvsem večjo varnost, po drugi strani pa jih skrbi, da bo evro prinesel tudi višje cene.
Papež Frančišek se je po srečanju z več kot desettisoč člani italijanskih družinami z več otroki v dvorani Pavla VI., nato opoldne pojavil na oknu apostolske palače v Vatikanu za običajni nedeljski opoldanski nagovor.