Marta Jerebič
Marta Jerebič je novinarka informativnega programa Radia Ognjišče.
V zvezi s primerom 42-letnega Francoza Vincenta Lamberta, tetraplegika, ki je že 11 let v stanju minimalne zavesti, sta včeraj stališče zavzela tudi dva vatikanska urada. Dikasterij za laike, družino in življenje ter Papeška akademija za življenje sta v skupni izjavi poudarila, da je prekinitev dovajanja hrane in tekočine pacientu groba kršitev človekovega dostojanstva.
Potem ko je včeraj civilna iniciativa Dovolj.je povedala, da škofje in redovni predstojniki ne želijo sodelovati z njo, se je z izjavo za javnost oglasila Slovenska škofovska konferenca. Poudarila je, da je Ekspertna skupina za reševanje primerov spolnih zlorab odprta za pogovore na temo zaščite otrok.
Zdravniki so 42-letnemu Vincentu Lambertu iz Francije, tetraplegiku, ki je že 11 let v stanju minimalne zavesti, včeraj zjutraj, kot napovedano, prekinili umetno hranjenje in dovajanje tekočine. Vendar je ponoči pariško prizivno sodišče ugodilo pritožbi njegove družine. Odredilo je nadaljevanje Lambertove oskrbe, dokler se o tem ne bo izrekel odbor Združenih narodov.
Civilna inciativa za zaščito žrtev spolnih zlorab v Cerkvi v Sloveniji, Dovolj.je, je predstavila svoje dosedanje delo. Člani poudarjajo, da ne rušijo in ne blatijo Cerkve. Želijo si le, da bi bila Cerkev varen prostor za vse. A po treh mesecih delovanja ugotavljajo, da se stanje ni popravilo, ampak se je celo poslabšalo. Škofje z njimi ne želijo sodelovati, sklicujejo se samo na ekspertno skupino, ki pa je le posvetovalni organ. Edino škofje so odgovorni, poudarjajo. Z novinarji je danes svojo zgodbo delila ena izmed žrtev. Zanje bo v sklopu iniciative oktobra začela delovati skupina za pomoč.
Slovenski škofje vse državljanke in državljane vabijo, da se prihodnjo nedeljo udeležijo volitev v Evropski parlament in podprejo kandidatke in kandidate ter stranke, ki si prizadevajo za evropsko Slovenijo in Evropo krščanskega izročila.