Marjana Debevec
Marjana Debevec je novinarka na Radiu Ognjišče.
 
				
				
				V Braziliji, ki jo je nedavno obiskal papež Frančišek, bodo danes sklenili teden družin, ki poteka pod naslovom Prenos vere in verska vzgoja v družini. Škofje so v sporočilu zapisali, da je družina eden od najpomembnejših zakladov Latinske Amerike in dediščina celotnega človeštva. Zbranim je sporočilo poslal tudi papež Frančišek, ki je poudaril, da je treba človeško življenje varovati vse od spočetja naprej.
 
				
				
				Papež Frančišek nam vedno znova daje zgled osebnega odnosa z vsakim človekom in hkrati svoje neposredne bližine z najbolj trpečimi in odrinjenimi na rob družbe. Zdi se, da v njegovih očeh nobeden človek ni majhen, saj je velik v Božjih očeh. Poleg tega da se sveti oče loteva reševanja širših družbenih vprašanj, pa najde tudi čas za posameznike v stiski. Tako se je zgodilo tudi, ko je telefoniral Michelleju Ferriju, kateremu so junija v zaporu ubili brata.
 
				
				
				Na praznik Marijinega vnebovzetja že 21 let slovenski narod posvetimo in izročimo Mariji. Letos mineva tudi 70 let odkar je ljubljanski škof Gregorij Rožman sredi grozot druge svetovne vojne 30. maja leta 1943 v ljubljanski stolnici pred milostno podobo Marije Pomagaj z Brezij slovesno posvetil ljubljansko škofijo in ves slovenski narod Marijinemu Brezmadežnemu srcu.
 
				
				
				V Berlinu se spominjajo 52. obletnice začetka gradnje Berlinskega zidu, simbola hladne vojne, ki je mesto in celotno deželo 28 let. Vzhodni Nemci so ga začeli graditi v noči na 13. avgust 1961, padel pa je 9. novembra 1989. Pri poskusih pobega preko zidu je umrlo najmanj več kot sto ljudi.
 
				
				
				Papež Frančišek se je pri današnjem opoldanskem nagovoru osredotočil na evangelij, ki nam govori o želji po dokončnem srečanju s Kristusom. Ta želja nam pomaga, da smo pripravljeni, budni, saj srečanje z njim pričakujemo z vsem srcem. Vse zbrane je vprašal, v čem je njihov zaklad.