Marjana Debevec
Marjana Debevec je novinarka na Radiu Ognjišče.
Papež je dopoldne nadaljeval s katehezami, ki jih poleti ni pripravljal. Tokrat se je osredotočil na svoje potovanje v Brazilijo. Čeprav je od takrat minil že mesec dni, je namreč sveti oče prepričan, da je šlo za izreden dogodek. Zanj, ki prihaja iz Latinske Amerike, pa je bilo to potovanje tudi velik dar od Boga.
Na papeževo povabilo k molitvi in postu za mir v Siriji se po vsem vsem odzivajo številne lokalne Cerkve, pa tudi druge verske skupnosti. Sirski muslimani se bodo istočasno kot kristjani zbrali v mošejah in prosili za dar miru. Pobudi pa se pridružuje tudi Cerkev na Slovenskem.
V Braziliji, ki jo je nedavno obiskal papež Frančišek, bodo danes sklenili teden družin, ki poteka pod naslovom Prenos vere in verska vzgoja v družini. Škofje so v sporočilu zapisali, da je družina eden od najpomembnejših zakladov Latinske Amerike in dediščina celotnega človeštva. Zbranim je sporočilo poslal tudi papež Frančišek, ki je poudaril, da je treba človeško življenje varovati vse od spočetja naprej.
Papež Frančišek nam vedno znova daje zgled osebnega odnosa z vsakim človekom in hkrati svoje neposredne bližine z najbolj trpečimi in odrinjenimi na rob družbe. Zdi se, da v njegovih očeh nobeden človek ni majhen, saj je velik v Božjih očeh. Poleg tega da se sveti oče loteva reševanja širših družbenih vprašanj, pa najde tudi čas za posameznike v stiski. Tako se je zgodilo tudi, ko je telefoniral Michelleju Ferriju, kateremu so junija v zaporu ubili brata.
Na praznik Marijinega vnebovzetja že 21 let slovenski narod posvetimo in izročimo Mariji. Letos mineva tudi 70 let odkar je ljubljanski škof Gregorij Rožman sredi grozot druge svetovne vojne 30. maja leta 1943 v ljubljanski stolnici pred milostno podobo Marije Pomagaj z Brezij slovesno posvetil ljubljansko škofijo in ves slovenski narod Marijinemu Brezmadežnemu srcu.