Marjana Debevec
Marjana Debevec je novinarka na Radiu Ognjišče.
Nasprotniki novele zakona o zakonski zvezi in družinskih razmerjih opozarjajo pred posledicami omenjene novele. Med drugim govorijo o teoriji spola, ki je že močno na pohodu v državah, kjer so podobno zakonodajo sprejeli. Čeprav se zagovorniki zakona sprenevedajo, da teorija spola skoraj ne obstaja, pa dejstva govorijo drugače.
Poslanka in podpredsednica NSi Iva Dimic se je na novinarski konferenci odzvala na nekatere neresnice, ki krožijo v javnosti v času referendumske kampanje o noveli Zakona o zakonski zvezi in družinskih razmerjih. Povedala pa je tudi, da je stranka vložila prijavo sovražnega govora zoper Svetlano Makarovič.
Kultura, ki jo prinaša novela zakonski zvezi in družinskih razmerjih, gre v smer izenačevanja spolov, oziroma v smer izgubljanja temeljnih lastnosti moškega in ženskega principa. To dokazuje tudi dejstvo, da je spol izbrisan iz temeljne družinske zakonodaje.
Novela zakona o zakonski zvezi in družinskih razmerjih, o kateri se bomo odločali na referendumu 20. decembra, bi za seboj potegnila številne posledice. V medijih o njih ne izvemo veliko. Med njimi je ukinitev zakonske zveze kot zveze moža in žene, ukinitev naziva očeta in mati in posledično posvojitve otrok v skupnosti dveh oseb kateregakoli spola ali usmerjenosti. Novela zakona odpira vrata socialnemu eksperimentiranju, opozarjajo strokovnjaki. Hkrati pa v družbi in predvsem v šolski sistem vnaša elemente teorije spola.
V času referendumske kampanje v medijih namesto argumentov pogosto slišimo le izjave, da gre pri noveli zakona o zakonski zvezi in družinskih razmerjih za vprašanje človekovih pravic. O tem smo se pogovarjali z odvetnikom Domnom Gorenškom.