Marjana Debevec
Marjana Debevec je novinarka na Radiu Ognjišče.
Državno sodišče v Avstraliji obravnava pritožbe na osnovi diskriminacije, ki je bila podana proti katoliškemu nadškofu. Pritožba napreduje in bo zelo verjetno terjala nadaljnje ukrepe. Za kaj je preganjan? Preteklo poletje so namreč škofje dijakom v katoliških šolah po Avstraliji delili knjižico, ki opisuje katoliški pogled na zakon. Eden izmed LGBT aktivistov je naknadno podal uradno pritožbo zoper enega izmed škofov, katerega je obtožil, da knjižica »žali in ponižuje« homoseksualce. Pritožba je usmerjena tudi proti drugim članom avstralske škofovske konference in proti avtorjem knjižice, poroča spletna stran druzina.rkc.si.
Velik del študij, ki naj bi dokazovale, da se v razvoju otrok iz istospolnih skupnosti ali družin z mamo in očetom ne pojavljajo statistično pomembne razlike, ni verodostojen za celotno populacijo, so na današnji novinarski konferenci poudarili člani pobude Spoštovanje različnih. Prepričani so celo, da gre pri navajanju takšnih raziskav za zavajanje javnosti.
Objavljamo članek enega od organizatorjev referendumska kampanje Francija Donka. Ženskost je težko opredeliti, saj povezuje vse občutke o sebi, ki jih ima ženska. Sebe nikoli ne doživljamo kot človeka, vedno gre za moškega ali žensko. Če naj se uresničimo v svoji človeškosti, lahko to izpeljemo le kot ženske'. Alenka Rebula, Blagor ženskam.
Novela zakona o zakonski zvezi in družinskih razmerjih odpira vrata socialnemu eksperimentiranju, opozarjajo strokovnjaki. Hkrati pa v družbi in predvsem v šolski sistem vnaša elemente teorije spola.
Novela zakona o zakonski zvezi in družinskih razmerjih, o kateri se bomo odločali na referendumu 20. decembra, bi za seboj potegnila številne posledice. V medijih o njih ne izvemo veliko. Med njimi je ukinitev zakonske zveze kot zveze moža in žene, ukinitev naziva očeta in mati in posledično posvojitve otrok v skupnosti dveh oseb kateregakoli spola ali usmerjenosti.