Marjana Debevec
Marjana Debevec je novinarka na Radiu Ognjišče.
Skupina posameznikov in nekaterih organizacij je državnemu zboru napisala protestno pismo proti pobudi 40 dni za življenje in proti ljudem, ki vsak dan pred ljubljansko porodnišnico molijo za končanje splava ter za vse nerojene otroke in njihove matere. Omenjena skupina namreč trdi, da s tem molivci kršijo ustavno in zakonsko pravico žensk do odločanja o rojstvu otrok in do splava.
Pobuda za zaščito ustavnih pravic žensk je v teh dneh grobo napadla predstavnike pobude 40 dni za življenje, ki v postnem času molijo pred ljubljansko porodnišnico. Namen njihove molitve je za končanje splava, nudijo pa tudi pomoč materam, ki se nanje obrnejo.
Skupina posameznikov in nekaterih organizacij je državnemu zboru napisala protestno pismo proti pobudi 40 dni za življenje in proti ljudem, ki vsak dan pred ljubljansko porodnišnico molijo za končanje splava ter za vse nerojene otroke in njihove matere. Omenjena skupina namreč trdi, da s tem molivci kršijo ustavno in zakonsko pravico žensk do odločanja o rojstvu otrok in do splava. Zavod Božji otroci, ki je nosilec omenjene molilne pobude, pa v izjavi odgovarja, da mimoidoče informirajo povsem nepristransko, saj so prepričani, da si ženska zasluži veliko več kot splav in da nobena sočutna oseba, ki ve za trpljenje po splavu, ne želi, da bi ženska trpela zaradi osebne tragedije splava.
Po zgodovinskem objemu med papežem Frančiškom in ruskim patriarhom Kirilom I. Sveti sedež nadaljuje tudi dialog z muslimani. Eno najprestižnejših univerz sunitskega islama al-Azhar v Kairu so namreč v teh dneh, po več letih težavnih odnosov, obiskali predstavniki papeškega sveta za medverski dialog. Univerza je ob tem izrazila pripravljenost ponuditi prostor za srečanje med papežem Frančiškom in velikim imamom. V Maroku pa je nekaj dni pred tem več kot 250 muslimanskih voditeljev podpisalo izjavo, v kateri pozivajo k polni verski svobodi za kristjane in druge verske manjšine v pretežno muslimanskih državah. Islamske narode pa pozivajo k obrambi kristjanov pred preganjanjem islamskih skrajnežev.
Prvo srečanje pravoslavnega moskovskega patriarha Kirilla s papežem Frančiškom so v ruskih medijih označili kot prelomnico v odnosih med obema Cerkvama. Kremelj govori o edinstvenem srečanju, njegov tiskovni predstavnik Dimitrij Peskov pa je po navedbah ruskih medijev dejal, da sta oba cerkvena voditelja povsem enotna pri vprašanju zaščite interesov vseh kristjanov, še posebej na območjih, kjer so kristjani ogroženi, poroča Družina.