Petra MalenšekPetra Malenšek
Jaka KorenjakJaka Korenjak
Tanja DominkoTanja Dominko

Marjana Debevec

Marjana Debevec je novinarka na Radiu Ognjišče.

  • Rimini Meeting (photo: nn)
    21.08.2017, 10:07

    V Riminiju že 38. srečanje gibanja Občestvo in osvoboditev

    V Riminiju v Italiji se je včeraj začelo že 38. srečanje v organizaciji gibanja Občestvo in osvoboditev. Tema letošnjega Meetinga je Kar podeduješ od svojih očetov, si moraš zaslužiti, da bi prejel. Papež Frančišek je v svojem sporočilu udeležence povabil, naj izostrijo pogled, da bi videli mnoga – bolj ali manj jasna – znamenja potrebe po Bogu kot zadnjem smislu življenja ter bi tako lahko osebam ponudili živi odgovor na velika vprašanja človeškega srca.

  • Kardinal Pietro Parolin (photo: RV)
    21.08.2017, 09:52

    Kardinal Parolin v Rusiji

    Vatikanski državni tajnik kardinal Pietro Parolin začenja nekajdnevni obisk v Rusiji. Jutri se bo srečal z ruskim pravoslavnim patriarhom Kirilom, v sredo pa s predsednikom Vladimirjem Putinom. Katoliški skupnosti v Rusiji bo kardinal Parolin posredoval duhovno bližino papeža Frančiška.

  • Muzej na prostem Mrzli vrh nad Tolminom (photo: splet)
    21.08.2017, 09:48

    Na Mrzlem vrhu maša za umrle vojake med 1. svetovno vojno

    Na Mrzlem vrhu nad Tolminom je v soboto potekala sveta maša in slovesnost v spomin na umrle vojake med prvo svetovno vojno. Pred Madžarsko kaverno, kjer stoji oltar, ki so pred sto leti postavili madžarski vojaki, so že 17-ič pripravili spominsko slovesnost. Tako so izpolnili priporočilo, ki ga je na tem mestu ob koncu prve slovesnosti leta 2001 dal takratni apostolski nunciji v Sloveniji Edmund Farhat.

  • Papež med begunci (photo: Vatican insider)
    12.08.2017, 10:25

    Papež s pobudo Deli življenje

    Papež Frančišek bo 27. septembra začel kampanjo z naslovom Deli življenje. V preteklih dneh je zato predsednik Caritas Internationalis kardinal Luis Antonio Tagle napisal pismo župnijskim, škofijskim in nacionalnim katoliškim karitativnim ustanovam z naslovom: »Preko kulture srečanja bomo našli pot do miru«.

  • Radio Ognjišče (photo: ARO)
    05.08.2017, 07:36

    Kolumbija v pričakovanju papeža Frančiška

    Kolumbija je v pričakovanju obiska papeža Frančiška, ki se bo tam mudil med 6. in 11. septembrom. Dežela, v kateri se je z lanskim mirovnim sporazumom končala več kot 50-letna državljanska vojna, si prizadeva za obnovo, ki pa ni lahka. Po tolikšnem nasilju je namreč pot miru še dolga.