Marjana Debevec
Marjana Debevec je novinarka na Radiu Ognjišče.
Nas pametni telefoni res vedno bolj povezujejo? Na to odgovarja papeževa poslanica za današnji svetovni dan sredstev družbenega obveščanja. V njej nas sveti oče vabi, naj preidemo od skupnosti družbenih omrežij do človeškega občestva.
Papeška akademija za življenje je v sodelovanju z mednarodno skupino strokovnjakov pripravila belo knjigo za spodbujanje paliativne oskrbe. V času, ko se izpostavlja prednosti uvajanja evtanazije, omenjena knjiga s svojimi priporočili uvaja kulturo spremljanja vse do konca življenja.
Po novem napadu na katoliško cerkev v Burkini Faso, v katerem so življenje izgubili štirje ljudje, je papež v tvitu poudaril, da tudi danes kristjane ubijajo in preganjajo zaradi njihove ljubezni do Kristusa. Dodal je, da življenje dajejo v tišini, saj njihovo mučeništvo za medije ni novica. Pa vendar je danes več mučencev kot v prvih stoletjih.
V Vatikanu se bo danes sklenilo zasedanje generalne skupščine Caritas Internationalis. Včeraj je udeležence sprejel papež Frančišek in jim dejal, da je ljubezen Božjem objem ljudi, še posebej zadnjih in trpečih. Ljubezen mora prevzeti celotno naše življenje, da ne bi Cerkev postala humanitarna organizacija.
Sveti sedež je včeraj predstavil papeževo poslanico za svetovni dan beguncev in migrantov, ki bo 29. septembra. V njej sveti oče poudarja, da nas migranti učijo brati znamenja časov, saj nas preko njih Gospod vabi k spreobrnjenju, da bi se osvobodili brezbrižnosti in kulture odmetavanja. Z naslovom: Ne gre samo za migrante papež spomni, da je pravo geslo za kristjana: prvi so zadnji!