Radio Ognjišče
Marjan BuničMarjan Bunič
Boštjan SmoleBoštjan Smole
Marcel KrekMarcel Krek

Jure Sešek

Jure Sešek je voditelj in urednik na Radiu Ognjišče

  • Jure Sešek (photo: Jure Sešek)
    28.05.2019, 17:49

    "Žívila Slovenija!"

    V tednih meseca maja sem bil nekajkrat opozorjen, kako prav je ljubiti svojo domovino. Z Vokalno skupino Krila, v kateri z ženo prepevava že 27 let smo pripravili letni koncert z domovinsko vsebino, skladbami, ki budijo ljubezen do rudne grude, prebujajo spomine na otroštvo, narodne korenine. Saj veste: Nmau čriez jizaro, Lipa, pa tudi Slovenija, odkod lepote tvoje ali Tam, kjer sem doma ... Lepo! Že ob pripravi na koncert, na njem in v njegovi ponovitvi sem začutil, da sem bil pred leti morda bolj odkrito ponosen na svojo deželo. Zakaj? Sem jo res imel rajši? Jo danes spoštujem na drugačen način? Kako, da je plamen izgubil nekaj moči, kam je odšla ljubezen?

  • Boč (photo: )
    25.03.2019, 12:04

    VIDEO: Odgovorno na pot, varno na vrh: Boč

    Pred mesecem dni smo, v sklopu akcije »Odgovorno na pot, varno na vrh«, prvič odšli proti enemu od oddajnikov, ki nam pomagajo prihajati do vas, dragi poslušalci. Danes smo znova na poti! Cilj tokratnega dne je, vse do nagradnega vprašanja v našem programu, ostal skrit. Zdaj se ve! Del radijske ekipe je na poti na Boč.

  • Tomaž Tozon (photo: Osebni arhiv)
    19.03.2019, 20:37

    Naš gost: Tomaž Tozon

    Težko je najti sogovornika, ki bi s področja vokalne glasbe, zborovodstva in prepevanja imel vsaj približno toliko izkušenj, kot naš gost. Tomaž Tozon je v slovenskem glasbenem, posebej vokalnem, zborovskem svetu zelo znano ime, pravi sinonim za pesmi predanega človeka. Glasbeno pot je začel kot deški sopran, pri dvanajstih letih uglasbil otroško spevoigro, se v otroški dobi uveljavil kot glavni solist v Gobčevem Kresničku in tisti, ki je v filmu Kekec odpel melodijo, ki še danes predstavlja vesel pogled na sončni svet. Tega je pozneje spoznaval kot študent ljubljanske Akademije za glasbo, glasbeni urednik in producent na RTV Slovenija in predvsem kot baritonist v mnogih zasedbah (izpostavimo Kvartet DO in Slovenski oktet) ter zborovodja mnogih vokalnih ansamblov širom po Sloveniji in v zamejstvu. Tomaž Tozon je svoje življenje posvetil glasbi in ni mu žal. Nikoli mu ni bilo!

  • Jure Sešek (photo: )
    05.03.2019, 17:23

    Hvala za 104.250 evrov!

    Že nekaj let imam občutek, da bi svoje razmišljanje po Pustni Sobotni iskrici lahko kar prepisal, da bi lahko znova prebral tisto, kar smo vam, dragi poslušalci, sporočali pred letom, pa pred dvema, tremi … Zdi se mi, da bi lahko enako zavpil: „Hvala!“, tako, kot smo že šestnajstkrat pred letošnjim pustnim plesom z dobrim namenom. Pa ne bi bilo prav. Vsako leto imamo drugačen namen, vedno znova pred pustom veliko dvomov in skrbi, vsako leto pa tudi, hvala Bogu in vam, iskren razlog za zahvalo po njem.

  • Jure v akciji (photo: Rok Mihevc)
    02.03.2019, 11:46

    PSI 2019 zbira darove za bolnišnico v Ugandi. Do 11.45 ste darovali 61.312 EUR. Bog povrni!

    Še enkrat povemo: danes, na pustno soboto, vas sodelavci Misijonskega središča Slovenije in Radia Ognjišče vabimo k sodelovanju pri pustnem plesu z dobrim namenom. V sedemnajsti izvedbi dobrodelne akcije bo srce sodelujočih zazrto v Afriko, v Ugandi bi radi zgradili zdravstveni center za matere in otroke. Misijonar Danilo Lisjak, ki deluje na misijonu Atede, pravi, da 35.000 ljudi s tega področja nikoli ni imelo niti najmanjše ambulante, mnoge bolezni pa vztrajno skrbijo, da je umrljivost otrok velika, težave odraslih precejšnje.

Avdio player - naslovnica