Radio Ognjišče
Matjaž MerljakMatjaž Merljak
Jakob ČukJakob Čuk
Tanja DominkoTanja Dominko

Alen Salihović

Alen Salihović je urednik informativnega programa Radia Ognjišče.

  • Papež in predstavniki drugih krščanskih Cerkva  (photo: Dicastero per la Comunicazione)
    27.01.2024, 11:19

    Vsak, ki je krščen, pripada istemu Kristusovemu telesu

    25. januarja, na praznik spreobrnitve sv. Pavla in ob zaključku tedna molitve za edinost kristjanov, je papež Frančišek v baziliki sv. Pavla zunaj obzidja vodil večernice. Med homilijo se je papež navezal na odlomek iz Lukovega evangelija o največji zapovedi in priliki o usmiljenem Samarijanu ter na spreobrnitev apostola Pavla. Povabil je, naj si skupaj z njim zastavimo vprašanje: »Kaj naj naredimo, Gospod?«

  • Zdravniki, zdravstvo, ambulanta (photo: Pixabay)
    27.01.2024, 09:49

    Ščuvanje proti zdravnikom je tipično za avtoritarne režime

    V luči nedavnih dogodkov in stopnjevanja nestrpnosti, ter celo groženj zdravstvenemu osebju, so Mladi zdravniki na svoji spletni strani objavili zapis profesorice na Medicinski fakulteti.

  • Macesnova Gorica (photo: Jože Dežman)
    27.01.2024, 09:29

    O peticiji, ki zahteva pokop in spoštljiv spomin na žrtve povojnih komunističnih pobojev bodo razpravljali tudi evropski poslanci

    V minulih tednih je potekalo zbiranje podpisov podpore evropski peticiji, ki predlaga pravico do pokopa in spoštljivega spomina na žrtve povojnih komunističnih pobojev v Sloveniji. O tej temi bo sredi februarja razpravljal Evropski parlament.

  • Umetna inteligenca (photo: Pixabay)
    23.01.2024, 19:28

    Grobelnik o izjemnem vzponu umetne inteligence

    V luči poslanice papeža Frančiška ob svetovnem dnevu miru, ki jo je naslovil Umetna inteligenca in mir smo se pogovarjali z Markom Grobelnikom. Gre za enega največjih poznavalcev umetne inteligence v Sloveniji. Grobelnik je projektni sodelavec v laboratoriju za umetno inteligenco na Inštitutu Jožef Stefan, pa tudi strokovni direktor Mednarodnega raziskovalnega centra za umetno inteligenco, ki so ga leta 2020 ustanovili pod okriljem Unesca. Sodeluje tudi s številnimi mednarodnimi organizacijami. Pri OECD je vodja delovne skupine za incidente umetne inteligence, pri zvezi Nato pa je slovenski predstavnik v odboru za umetno inteligenco.

  • Vrtec (photo: STA)
    23.01.2024, 07:32

    Obstoj zasebnih vrtcev pod vprašajem, v združenju so nad idejo ministrstva ogorčeni

    Vlada odpira novo fronto, tokrat jo usmerja proti zasebnim vrtcem. Na ministrstvu za vzgojo in izobraževanje namreč pripravljajo spremembe zakona, s katerimi bi po mnenju Združenja zasebnih vrtcev Slovenije slednje v praksi ukinili. Tanja Dominko je poklicala predsednico Združenja zasebnih vrtcev Slovenije Tejo Steblovnik.

Avdio player - naslovnica