Alen Salihović
Alen Salihović je urednik informativnega programa Radia Ognjišče.
Na četrti izredni seji državnega zbora so poslanci obravnavali dva pomembna predloga – spremembo zakona o vladi in interventni zakon za razvoj Slovenije. Obema se je po predstavitvi stališč obetal zadosten politični manevrski prostor za nadaljnjo obravnavo, vendar sta razkrila tudi jasne razlike med političnimi bloki.
Gospod je poklical k sebi Klavdijo Dominko, ki je bila z Radiem Ognjišče pogosto povezana iz našega nekdanjega studia Martjanci. Bila je izjemna pastoralna delavka. Njene fotografije in zapisi so pogosto oblikovali poleg soboške škofije tudi našo spletno stran. Predana je bila kot postulatorka Božjega služabnika Alojzija Kozarja ter o njem pisala v Stopinjah. Gospod, v katerega je trdno verovala in mu zavzeto služila, naj jo sprejme k sebi v večno radost.
Odločitev predsednice republike Nataše Pirc Musar, da nikomur ne podeli mandata za sestavo nove vlade, še naprej dviguje politični prah. Politični analitik Miran Videtič potezo ocenjuje kot problematično – tako z vidika politične odgovornosti kot državotvornosti.
Župan Novega mesta Gregor Macedoni ocenjuje, da je sporni člen zakonodaje prinesel pomemben premik pri reševanju socialne problematike. Po njegovih besedah uvaja ravnovesje med pravicami in dolžnostmi: prejemniki socialnih transferjev niso več le v vlogi žrtev, temveč tudi odgovorni posamezniki. Ob tem poudarja, da zakon omogoča določeno mero popustljivosti, a hkrati postavlja mejo pri ponavljajočih se kršitvah.
Na Cipru je potekalo zasedanje COMECE, na katerem so katoliški škofje iz Evropske unije razpravljali o ključnih izzivih sodobne Evrope. V ospredju so bile teme migracij, evropske zakonodaje o vračanju migrantov ter razmere na Bližnjem vzhodu, ob tem pa tudi vprašanja miru, varnosti in vloge Evrope v spremenjenih geopolitičnih razmerah.