Radio Ognjišče
Nataša LičenNataša Ličen

Luč miru iz Betlehema 2009

Slovenija

Predstavniki skavtskih organizacij bodo tudi letos med slovenske domove ponesli „Luč miru iz Betlehema.“ Med prvimi jo bo sprejel nekdanji ljubljanski nadškof Alojz Uran, v nedeljo, 13. decembra ob 16. uri v stolnici sv. Nikolaja v Ljubljani.

Luč miru iz Betlehema je mednarodna decembrska skavtska akcija z namenom širjenja miru, medsebojne povezanosti, strpnosti in sodelovanja med ljudmi. Letos bo plamen hkrati razsvetlil Ljubljano, Novo Gorico in Mursko Soboto, ter nato devetnajsto leto zapored tudi slovenske domove. Zbrana sredstva od akcije bodo letos namenili projektom centra Ecce homo, katerega srce so pomoči potrebni ljudje z izkušnjo zapora.

Letošnje geslo akcije, pri kateri bodo sodelovali člani Združenja slovenskih katoliških skavtinj in skavtov v sodelovanju z Zvezo bratovščin odraslih katoliških skavtinj in skavtov, Slovensko zamejsko skavtsko organizacijo in Zvezo tabornikov Slovenije – NSO, je „Kaj ti bo plamen, če srca ni zraven.“

Plamen bodo skavti iz vse Evrope, med njimi slovenska delegacija otrok in njihovih spremljevalcev, članov vseh sodelujočih organizacij, sprejeli pri ekumenskem bogoslužju na Dunaju.

Sprejem v Ljubljani in Murski Soboti bo v stolni cerkvi sv. Nikolaja. V Ljubljani bo nato ob 17.00 prireditev pred magistratom.

V Novi Gorici se bo prireditev začela ob 15.00 na Kapeli.

Plamen bo nato do božičnega večera potoval po Sloveniji in prižigal sveče in srca ljudem, ki si želijo polepšati praznike.

Luč miru 2009
Luč miru 2009 © ZSKSS

Slovenija

VIDEOTEKA

  • Hormuška ožina (photo:  MODIS Land Rapid Response Team, NASA GSFC) Hormuška ožina (photo:  MODIS Land Rapid Response Team, NASA GSFC)

    Nejc Krevs: Nakazujeta se le dve možnosti ...

    Z Bližnjega vzhoda znova prihajajo slabe novice. Kljub pogajanjem za dosego sporazuma med ZDA in Iranom v švicarskem letovišču Bürgenstock pri Luzernu, je Teheran znova zaprl Hormuško ožino, ki ...

    Avdio player - naslovnica