Maja Morela ČukMaja Morela Čuk
Matej KržišnikMatej Kržišnik
Alen SalihovićAlen Salihović
Pek iz Kolarada (foto: Družina)
Pek iz Kolarada

Zakaj je zavrnil peko roza in modre torte?

Svet Marjana Debevec

Manj kot tri mesece po zmagi na vrhovnem sodišču, ki je Jacku Phillipsu priznalo pravico, da iz verskih razlogov zavrne peko poročne torte za istospolni par, se je pek iz ameriške zvezne države Kolorado znašel pred sodiščem, poroča Družina.

Na vladni agenciji za človekove pravice so prejeli novo pritožbo proti Phillipsu, potem ko je nek odvetnik pri njem naročil torto ob praznovanju obletnice spremembe spola. Torta naj bi bila znotraj rožnata in zunaj modra, kar naj bi predstavljalo preobrazbo iz moškega v žensko.

Phillips je pripravo torte zavrnil na podlagi svojega verskega prepričanja. Njegovi odvetniki so v njegovo obrambo vložili zvezno tožbo in trdijo, da si zvezna država Kolorado namerno zatiska oči pred sporočilom vrhovnega sodišča ZDA in še naprej nadleguje Jacka, da bi kaznovala njegovo versko prepričanje.

Jack po njihovih besedah postreže vsaki stranki in zavrne le pripravo tort po naročilu, ki bi vsebovale sporočila ali zaznamovale dogodek, ki ni v skladu z njegovim globokim verskim prepričanjem.

Svet, Cerkev po svetu
Duhovniki novomeške škofije (photo: Vir: spletna stran Škofije Novo mesto) Duhovniki novomeške škofije (photo: Vir: spletna stran Škofije Novo mesto)

Morski zrak prečistil vizijo novomeških duhovnikov

Duhovniki novomeške škofije so se skupaj s škofom Andrejem Sajetom v nedeljo zvečer zbrali v Strunjanu, kjer so že tradicionalno potekali duhovniški dnevi. Letos pod geslom »Biti misijonarska Cerkev«.

Marko Ivan Rupnik (photo: ARO) Marko Ivan Rupnik (photo: ARO)

Kaj je Leon XIV. povedal o Rupniku?

Papež Leon XIV. je včeraj preživel v Castelgandolfu. Ko ga je ob 20.30 zapuščal, je pozdravil ljudi na ulici in se kot običajno ustavil tudi pred mikrofoni in kamerami.

Avdio player - naslovnica