Slavi KoširSlavi Košir
Marko ZupanMarko Zupan
Tanja DominkoTanja Dominko

Škof Jamnik za ETV: Da bi prišlo do sprave, si morata podati roki tista dva, ki sta v konfliktu

Ljubljanski pomožni škof Anton Jamnik pa je ob letošnji veliki noči spregovoril za televizijo ETV. V skoraj uro dolgem pogovoru je predstavil svoj pogled na tako imenovano spravno slovesnost v Kočevskem Rogu, ki pa to ni bila. Ponovil je, da je šlo zgolj za spominsko sveto mašo, ne pa za spravno dejanje, saj je to proces, ki traja in dodal, da Cerkev ni bila predmet sprave.

„V konfliktu, v revoluciji sta bila Zveza združenj borcev, partizani in Nova slovenska zaveza. Da bi res prišlo do sprave, si morata podati roki tista dva, ki sta v konfliktu. Torej predsednik nove slovenske zaveze in borcev,“ je ponovil škof Jamnik in dodal, da je nadškof Šuštar v Kočevskem rogu vse povabil, da je potrebno nenehno moliti za vse žrtve. „Molimo za vse žrtve vojne, domobrance, partizane, civilne žrtve. Vemo, koliko je bilo takih, ki so bili pobiti po letu 1945. Prav tako pa je povabil, da je potrebno moliti za rablje,“ je povedal.

V voščilu ob veliki noči pa je škof Jamnik poudaril, da je Bog ljubezen, dobrota in čisto usmiljenje do vsakega človeka, ne glede na versko pripadnost. „Sporočilo velikonočnih praznikov je znova in znova iskanje Gospoda in, da sem od Njega poklican po imenu. Neskončno brezpogojno sem ljubljen,“ je vsem položil na srce škof Jamnik.

Duhovniki novomeške škofije (photo: Vir: spletna stran Škofije Novo mesto) Duhovniki novomeške škofije (photo: Vir: spletna stran Škofije Novo mesto)

Morski zrak prečistil vizijo novomeških duhovnikov

Duhovniki novomeške škofije so se skupaj s škofom Andrejem Sajetom v nedeljo zvečer zbrali v Strunjanu, kjer so že tradicionalno potekali duhovniški dnevi. Letos pod geslom »Biti misijonarska Cerkev«.

Marko Ivan Rupnik (photo: ARO) Marko Ivan Rupnik (photo: ARO)

Kaj je Leon XIV. povedal o Rupniku?

Papež Leon XIV. je včeraj preživel v Castelgandolfu. Ko ga je ob 20.30 zapuščal, je pozdravil ljudi na ulici in se kot običajno ustavil tudi pred mikrofoni in kamerami.

Avdio player - naslovnica