Radio Ognjišče
Marjan BuničMarjan Bunič
Jakob ČukJakob Čuk
Marcel KrekMarcel Krek
Papež med zaposlenimi v Vatikanu (foto: Radio Vatikan)
Papež med zaposlenimi v Vatikanu

Papež zaposlenim v Vatikanu o vrednosti dela

Svet Marjana Debevec

Papež se je zatem srečal še z vsemi zaposlenimi v Vatikanu in njihovimi družinami. Bogu se je zahvalil predvsem za dar dela, ki je izjemno pomembno tako za osebo, ki dela, kot za njeno družino.

Obenem je povabil k molitvi družine, ki nimajo dela, ali pa, ki pogosto opravljajo nedostojna dela, slabo plačana, škodljiva za zdravje. »Tu, v Vatikanu, pa moramo pri našem delu slediti navodilom družbenega nauka Cerkve. Nočem dela, ki ne bi bilo z njim uglašeno. Nič dela na črno, nič zvijač.«

Sveti oče se je nato zaposlenim v družinskem in prazničnem vzdušju še zahvalil za opravljeno delo ter jih prosil, naj pred jaslicami molijo tudi zanj.

Svet, Cerkev po svetu, Papež in Sveti sedež
Okroglo mizo o Filipu Terčelju je povezoval Jože Možina (photo: Jože Potrpin) Okroglo mizo o Filipu Terčelju je povezoval Jože Možina (photo: Jože Potrpin)

To bi bila odveza za celotno dolino...

Ob 80. obletnici umora primorskega duhovnika, narodnega buditelja in literata Filipa Terčelja sta v ponedeljek na okrogli mizi sodelovala prof. Marija Gasser, in dr. Renato Podbersič. V duhu ...

Tanja Dominko, dr. Aleš Maver in dr. Ivan Štuhec (photo: Urša Sešek) Tanja Dominko, dr. Aleš Maver in dr. Ivan Štuhec (photo: Urša Sešek)

Bodo tokratne volitve odločili mladi?

Ali bodo naslednje volitve odločili mladi, družbena omrežja, tradicionalni mediji, morda glas duhovnikov? Slednje zagotovo ne, sta ocenila sogovornika v oddaji Spoznanje več, predsodek manj.

Avdio player - naslovnica