Prakticiram zvestobo – POT A2
Slovenija | 01.12.2011, 08:04
Ob svetovnem dnevu boja proti aidsu, li ga obeležujemo 1. decembra, so v Društvu SKAM – Skupnost katoliške mladine pripravili gradivo z naslovom Prakticiram zvestobo – POT A2.
Gradivo naslovnike seznanja z učinkovito zaščito v boju proti aidsu in drugim prenosljivim spolnim boleznim ter predstavlja osnove spoštovanja človekovega dostojanstva v njegovi telesni, psihični in duhovni celovitosti. Vključuje plakat, kartico zvestobe in knjižico s pojasnili osnovnih izrazov ter predstavitvijo treh korakov za uspešno zaščito: zvestoba enemu partnerju oz. zdržnost, pravilno vrednotenje človekove spolnosti v njeni celovitosti telesa in duha ter čistost kot podaritev samega sebe.
Vsebina prinaša delovno nalogo za par oz. osebno delo v oblikovanju Zaveze zvestobe, kakor tudi deset praktičnih napotkov za življenje v zvestobi in izhodišča za pogovor ali soočenje mnenj ter priporočeno literaturo o celovitem pogledu na človekovo telo. Gradivo je namenjeno tako skupinam mladih, kot tudi osebnemu informiranju in izobraževanju.
V Društvu SKAM – Skupnost katoliške mladine v teologiji telesa papeža Janeza Pavla II. prepoznavajo eno od ključnih izhodišč za razumevanje človeka v njegovi celovitosti – v telesni, psihični in duhovni razsežnosti. Teologija telesa na poseben način nagovarja mlade, ki so v današnjem svetu izkrivljene vzgoje za ljubezen in spolnost še posebej ranljivi in ogroženi. Mladim želijo posredovati nepotvorjeno sporočilo o lepoti in poslanstvu človeškega telesa. Kot pojasnjuje teologija telesa, ima človeško telo poseben pomen. Iz tega izhodišča je blaženi Janez Pavel II. razvil odgovore na temeljna vprašanja o nas in našem življenju. Na tovrstna vprašanja je odgovarjal v okviru 129 avdienc, ki so med leti 1979 in 1984 potekale ob sredah. Razmišljanja je utemeljil na svetopisemskem sporočilu, ki ga najdemo predvsem v evangelijih, pismih apostola Pavla in 1. Mojzesovi knjigi.
Pri teologiji telesa Janeza Pavla II. in tečaju Pot v srce v izvedbi Zavoda Iskreni.net ne gre samo za obliko izobraževanja, ampak za povabilo k bistvu poklicanosti, življenju, stvarjenjski ter Božji podobi človeka.