Jure PavšekJure Pavšek
Mark GazvodaMark Gazvoda
Andrej ŠinkoAndrej Šinko

Nov škofov vikar za Slovence v tržaški škofiji

Cerkev na Slovenskem

Tržaški nadškof msgr. Giampaolo Crepaldi je javnosti predstavil personalne spremembe, ki zadevajo tamkajšnje škofijske urade. Repentabrskega župnika in opčinskega dekana Antona Bedenčiča je imenoval za novega škofovega vikarja za Slovence v tržaški škofiji.

Bedenčič je bil pred 64. leti rojen v Ljubljani, živi pa v slovenski skupnosti salezijancev na Opčinah. Že 36 let je vključen v dušno pastirstvo med Slovenci na Tržaškem. Službeno je nasledil msgr. Franca Vončino, ki skrbi za slovenske vernike v Rojanu in Barkovljah. Msgr. Vončina je bil škofov vikar za Slovence od leta 1992.

Cerkev na Slovenskem, Cerkev po svetu
Duhovniki novomeške škofije (photo: Vir: spletna stran Škofije Novo mesto) Duhovniki novomeške škofije (photo: Vir: spletna stran Škofije Novo mesto)

Morski zrak prečistil vizijo novomeških duhovnikov

Duhovniki novomeške škofije so se skupaj s škofom Andrejem Sajetom v nedeljo zvečer zbrali v Strunjanu, kjer so že tradicionalno potekali duhovniški dnevi. Letos pod geslom »Biti misijonarska Cerkev«.

Marko Ivan Rupnik (photo: ARO) Marko Ivan Rupnik (photo: ARO)

Kaj je Leon XIV. povedal o Rupniku?

Papež Leon XIV. je včeraj preživel v Castelgandolfu. Ko ga je ob 20.30 zapuščal, je pozdravil ljudi na ulici in se kot običajno ustavil tudi pred mikrofoni in kamerami.

Avdio player - naslovnica