Petra Stopar
Petra Stopar je novinarka Radia Ognjišče.
Na praznik Marijinega rojstva, 8. septembra, bo še posebej slovesno v Župniji Malečnik, kjer bo ob 10.00 sveta maša ob razglasitvi pridružitvi cerkve Matere Božje na Gorci rimski baziliki Marije Vélike, ki je največja Marijina cerkev na svetu. Do tega prihaja prav letos, ko Marijina cerkev na Gorci obhaja 530. obletnico prve pisne omembe.
Dolgoletna sodelavka in nekdanja ravnateljica Škofijske karitas Koper, prostovoljka in publicistka Jožica Ličen je na prireditvi v parku Finžgarjevega doma na Opčinah prejela nagrado Nadje Maganja. Že 14 let jo podeljuje odbor, ki ga sestavljajo predstavniki Društva slovenskih izobražencev, Slovenske zamejske skavtske organizacije, Skupnosti sv. Egidija iz Trsta ter družine Nadje Magajna. Do slednje in tudi do nagrade je Ličnova po včerajšnji podelitvi izrazila veliko spoštovanje.
Škofijo Novo mesto je včeraj na povabilo predsednika Slovenske škofovske konference in novomeškega ordinarija Andreja Sajeta obiskal direktor Policijske uprave Novo mesto Igor Juršič. Po navedbah Tiskovnega urada je škof med srečanjem poudaril skrb za dobro vseh ljudi, še posebej najbolj ranljivih.
V župniji sv. Cirila in Metoda v Radencih bo v soboto, 26. avgusta, Mladinski festival. Škofijski odbor za mladino Murska Sobota ga pripravlja po vzoru Mladifesta v Medžugorju. Dogajanje se bo začelo ob 10.00 in sklenilo proti večeru s sveto mašo, procesijo, adoracijo in slavilnim koncertom.
Prebivalcem, ki so na različne načine utrpeli škodo v nedavnih poplavah, je na voljo več oblik pomoči. Zanjo lahko prosijo vsi, ne le socialno ogroženi.