Marta Jerebič
Marta Jerebič je novinarka informativnega programa Radia Ognjišče.
Stranka SDS je v soboto s slavnostno akademijo v Mariboru praznovala 34. obletnico ustanovitve. Ob tej priložnosti sta predsednika SDS Janez Janša in Nove ljudske stranke Franc Kangler podpisala sporazum o pridružitvi Nove ljudske stranke k SDS. Po Janševih besedah gre za „združevanje slovenskih demokratičnih ljudskih domoljubnih sil v Slovensko demokratsko stranko“. Uradno bo stranka pridružena SDS, ko bo to potrdil še kongres NLS.
Papež Frančišek je pred opoldansko molitvijo govoril o Božji ljubezni, ki gre onkraj kriterijev, na podlagi katerih ljudje živimo svoje odnose. Medtem ko mi v ljubezni skušamo izračunavati koristi, Jezus ni dober računovodja – če bi bil, nikoli ne bi bili odrešeni, je dejal papež.
24. februarja bo minilo eno leto od začetka ruske agresije nad Ukrajino. Rusija že stopnjuje napade pred to obletnico. Ljudje so pripravljeni na vse, pravi sodelavka Ukrajinske karitas Mira Milavec, ki deluje v Kijevu. Po njenih besedah mnogim pomaga, da ne spremljajo novic, da živijo za sedanji trenutek in ga izročajo Bogu.
Papež Frančišek se bo popoldne srečal s posvečenimi, zvečer pa se bo zasebno, kot tradicionalno na mednarodnih potovanjih, pogovarjal še z jezuiti. Z njegovega obiska v Kongu medtem najbolj odmeva včerajšnje pretresljivo srečanje z žrtvami nasilja z vzhoda države, kjer že 25 let divja vojna med oboroženimi uporniškimi skupinami. V vsem tem času je nasilje zahtevalo življenja treh milijonov ljudi.
Papež Frančišek se je včeraj na apostolski nunciaturi v Kinšasi srečal z žrtvami nasilja na vzhodnem delu Demokratične republike Kongo.