Marta Jerebič
Marta Jerebič je novinarka informativnega programa Radia Ognjišče.
Fernando Sanchez je kostariški veleposlanik v Vatikanu, toda njegova zgodba nima nič opraviti z njegovo službo. Njegov sin živi po čudežu patra Pija. O tem govori v svoji knjigi „Rojstvo duhovnega otroka: naša zgodovina s patrom Pijem iz Pietrelcine.“
Zaradi izjemnega zanimanja za septembrski obisk papeža Benedikta XVI. v Berlinu organizatorji razmišljajo o tem, da bi bila maša na olimpijskem stadionu, ki je bil zgrajen pod Adolfom Hitlerjem. Za udeležbo pri maši 22. septembra je namreč zaprosilo več kot 50 tisoč ljudi.
Turčija ima prvič po 50-ih letih znova krščanskega poslanca v parlamentu. Erol Dora je odvetnik in sirsko-pravoslavni kristjan. Na volitvah 12. junija je bil izvoljen kot neodvisen kandidat s podporo kurdske stranke BDP. Katoliška Cerkev v Turčiji je z izidom volitev zadovoljna. Po besedah njenega tiskovnega predstavnika so škofje v preteklosti z Erdoganovo vlado naredili nekaj korakov naprej, vendar pa bo do njenega pravnega priznanja verjetno minilo še veliko časa.
Papež Benedikt XVI. je pri tokratni sredini katehezi o krščanski molitvi osvetlil lik preroka Elije oziroma zgodbo o Božji sodbi na gori Karmel. Elija je v času, ko se je Izrael odvrnil od svojega Boga in začel častiti malike, svoje ljudstvo soočil z resnico o nemoči poganskih bogov. Ob tem je papež opozoril na stanje v današnjem svetu. Povsod tam, kjer se Boga odriva, človek postane suženj ideologij in nihilizma.
Organizatorji svetovnega dneva mladih v Madridu so pripravili natečaj za najboljšo duhovno glasbo. Izvajalci so prijavili 138 pesmi. Žirija bo zdaj izmed 25 finalistov izbrala 5 najboljših.