Marta Jerebič
Marta Jerebič je novinarka informativnega programa Radia Ognjišče.
Milanski nadškof, kardinal Angelo Scola, se je minule dni mudil v Moskvi. Srečal se je s tamkajšnjo katoliško skupnostjo, včeraj pa se je sestal z ruskim patriarhom Kirillom. Ta je dejal, da imata pravoslavna in katoliška Cerkev danes bolj kot kdajkoli pomembne priložnosti za skupno delovanje.
»Papeška diplomacija v globaliziranem svetu« je naslov knjige kardinala Tarcisia Bertoneja, ki so jo včeraj popoldne predstavili v Vatikanu. Gre za izbor govorov, dokumentov in drugih besedil kardinala Bertoneja od leta 2006 do 2013, ko je opravljal službo vatikanskega državnega tajnika. Na predstavitvi knjige, h kateri predgovor je napisal papež Frančišek, sta zbrane nagovorila tudi msgr. Dominique Mamberti, tajnik za odnose z državami, in Hans-Gert Pöttering, nekdanji predsednik Evropskega parlamenta.
V samostanu sv. Ane v Kopru nocoj ob 19. uri pripravljajo večer, posvečen Miroslavu Bulešiću, istrskemu duhovniku in mučencu, ki je bil za blaženega razglašen septembra letos.
Svež veter papeža Frančiška, je bila prva tema sinočnjih Nikodemovih večerov v Ljubljani. O tem so spregovorili p. Branko Cestnik, novinar Tino Mamić in cerkveni pravnik dr. Andrej Saje.
Škof Peter Liu Guandong, ki je bil nekdaj glavni voditelj tajne, Rimu zveste katoliške Cerkve na Kitajskem, je umrl v 94. letu starosti. Upokojeni ordinarij škofije Yixian je bil ključna osebnost pri vzpostavitvi konference Rimu zvestih katoliških škofov.