Marta Jerebič
Marta Jerebič je novinarka informativnega programa Radia Ognjišče.
Kapucin p. Roberto Pasolini, biblicist, je bil 9. novembra imenovan za novega papeškega pridigarja. Na tem mestu bo nasledil 90-letnega p. Raniera Cantalamesso, ki je to službo opravljal skoraj 45 let, in ga je papež nedavno imenoval za kardinala.
Svetovni voditelji so včeraj na podnebni konferenci Združenih narodov v Bakuju predstavili različne vizije o tem, kako se spopasti s podnebnimi spremembami. Udeležencem je svoje sporočilo posredoval tudi papež Frančišek, ki je bogate države znova pozval, naj odpišejo dolgove revnim državam. Njegove besede je v Bakuju prebral vatikanski državni tajnik, kardinal Pietro Parolin.
Sveto leto, delovna telesa SŠK in sinoda o sinodalnosti so bile osrednje teme plenarne seje Slovenske škofovske konference, ki so se je udeležili tudi tuji gostje, med njimi prefekt vatikanskega Dikasterija za služenje celostnemu človeškemu razvoju, kardinal Michael Czerny.
Slovenski škofje so bili zbrani na dvodnevni plenarni sejo. Danes je bil na njej prisoten tudi visoki gost iz Vatikana, prefekt Dikasterija za služenje celostnemu človeškemu razvoju, kardinal Michael Czerny. Že sinoči pa so se vsi zbrali pri sveti maši v ljubljanski stolnici.
Papež Frančišek je dopoldne obiskal najstarejšo rimsko papeško univerzo Gregoriano. V svojem 45-minut dolgem predavanju je poudaril, da mora biti izobrazba dostopna vsem, akademski svet pa ob tem še pozval, naj ne izgubi smisla za humor.