Nataša LičenNataša Ličen
Jakob ČukJakob Čuk
Tanja DominkoTanja Dominko

Marta Jerebič

Marta Jerebič je novinarka informativnega programa Radia Ognjišče.

  • Množica vernikov pričakala relikvije sv. Leopolda Mandića (photo: ARO)
    18.04.2016, 13:31

    VIDEO: Relikvije Leopolda Mandića v Ljubljani

    Relikvije sv. Leopolda Mandića, ki je poleg sv. p. Pija zavetnik leta usmiljenja, so se danes ustavile tudi v Ljubljani. V češčenje vernikov bodo do 17. ure izpostavljene v župnijski cerkvi v župniji Ljubljana - Štepanja vas, nato jih bodo prenesli nazaj v Padovo. Ob tej priložnosti je slovesno sveto mašo v Štepanji vasi daroval ljubljanski nadškof Stanislav Zore, ki je po zgledu Mandića pozval k boju za človeka, prizadevanju za edinost v družini in župniji ter naši lastni svetosti.

  • Papež na Lezbosu (photo: Radio Vatikan)
    16.04.2016, 18:19

    VIDEO: Papež: Dan je bil zame zelo močan, najraje bi se zjokal

    Papež Frančišek je tudi na povratnem letu z grškega Lezbosa odgovarjal na vprašanja novinarjev. Povedal je, da je bil dan zanj zelo čustven. Za 12 sirskih muslimanov, ki so potovali z njimi v Rim, je zagotovil, da imajo urejene dokumente. Dejal je, da se v Evropo vračajo geti, namesto da bi ljudi vključevali, razume pa narode, ki imajo določen strah. Papež bi trgovce z orožjem povabil, da en dan preživijo v begunskem centru. V zvezi z ameriškim predsedniškim kandidatom Sandersom, ki ga je v Vatikanu pozdravil, ko je odhal iz doma sv. Marte, pa je dejal: "Če kdo misli, da je pozdrav vmešavanje v politiko, mu priporočam, da si poišče psihiatra.”

  • Skupina beguncev, ki jih je papež vzel s sabo v Rim (photo: Radio Vatikan)
    16.04.2016, 15:31

    VIDEO: S papežem v Rim 12 sirskih beguncev

    Papež je naredil še konkretnejšo gesto sprejemanja beguncev. Na povratnem letu v Rim spremlja tri begunske družine iz Sirije, skupno 12 oseb, od tega 6 mladoletnih.

  • Papež na Lezbosu (photo: Radio Vatikan)
    16.04.2016, 14:14

    Papež na Lezbosu

    Papež Frančišek se je danes mudil na grškem otoku Lezbos. Glavni cilj potovanja je bil 'prinesti tolažbo številnim migrantom', pa naj bodo to begunci, prosilci za azil ali ekonomski migranti – papež namreč nikoli ni delal razlik, kot jih dela politika. Kot je dejal že novinarjem na letalu, je bilo to njegovo potovanje zaznamovano z žalostjo, saj so se srečali z največjo katastrofo po drugi svetovni vojni – ljudmi, ki trpijo in ne vedo, kam bi šli, ki so morali pobegniti. Frančišek jih je objel v begunskem centru Moria, ki so ga humanitarne organizacije po sporazumu med EU in Turčijo o vračanju migrantov nazaj v Turčijo označile za zapor. V centru, kjer za ograjo biva približno 3 tisoč ljudi, se je papež srečal s 150 mladoletnimi begunci, nato pa še z 250 prosilci za azil. Skupaj z ekumenskim patriarhom Bartolomejem ter pravoslavnim nadškofom Aten in vse Grčije Hieronimom II. je imel kratek nagovor, podpisali so tudi skupno izjavo in imeli skupno kosilo z osmimi begunci. V pristanišču Mitilini so se nato s prebivalci Lezbosa z minuto molka poklonil ljudem, ki so umrli v brodolomih v Egejskem morju. V spomin nanje so v morje vrgli tri vence.

  • Marta Jerebič (photo: Izidor Šček)
    16.04.2016, 07:00

    Pregled domačih dogodkov, od 8. - 15. aprila 2016

    Bela knjiga o pokojninah, interpelacija zoper ministrico za delo Anjo Kopač Mrak in predlog za razrešitev predsednika KPK Borisa Štefaneca so odmevali na političnem parketu. Na cerkvenem področju je celjska škofija slovesno obeležila 10. obletnico škofije, na športnem področju pa je bila pričakovana novica uvrstitev moške rokometne reprezentance na letošnje olimpijske igre, dobre rezultate so zabeležili tudi naši telovadci.