Marta Jerebič
Marta Jerebič je novinarka informativnega programa Radia Ognjišče.
Vprašanje varnosti je v ospredju tudi v Sveti deželi, kjer je v teh dneh veliko manj romarjev kot v preteklih letih. V Jeruzalemu se je procesije na cvetno nedeljo čez Oljsko goro do cerkve sv. Ane v starem mestnem jedru letos udeležilo le 15 tisoč ljudi, lani 30 tisoč.
Proces Vatileaks 2 o nezakoniti predaji zaupnih dokumentov dvema novinarjema naj bi se nadaljeval čez približno 3 tedne. Zdravniki so namreč obtoženi visoko noseči Francesci Chaouqui predpisali dvajset dni »strogega počitka v postelji«. Vatikansko sodišče je tako naslednjo sejo preložilo na 6. april.
Vatikanski državni tajnik, kardinal Pietro Parolin, danes končuje dvodnevni obisk v Bolgariji, potem ko se je v petek in soboto mudil v Makedoniji. Tam se je v nagovorih spomnil predvsem beguncev in migrantov ter hčere njihovega naroda – Matere Terezije, ki bo 4. septembra razglašena za svetnico.
Na današnji praznik sv. Jožefa goduje tudi zaslužni papež Benedikt XVI. Ta je v intervjuju, ki je vključen v knjigo, ki je pred dnevi izšla v Italiji, med drugim spregovoril o Božjem usmiljenju. Po njegovih besedah je 'znamenje časov', da misel o Božjem usmiljenju postaja vedno bolj središčna in prevladujoča. Pogovor z Benediktom XVI. je opravil jezuitski teolog Jacques Servais, knjiga pa vsebuje tudi konferenčna poročila z nekega teološkega srečanja v Rimu oktobra lani.
Potovanje papeža Frančiška v Armenijo se načrtuje za drugo polovico junija, je povedal vatikanski tiskovni predstavnik p. Federico Lombardi, ki je sicer dodal, da si vatikanska delegacija še ni ogledala krajev, kjer bi potekali dogodki. Prav tako papež še ni dokončno odobril programa.