Marjana Debevec
Marjana Debevec je novinarka na Radiu Ognjišče.
Papež Frančišek bo pojutrišnjem obiskal Redipulijo in s tem zaznamoval stoletnico začetka prve svetovne vojne. Dva tedna zatem pa se bo odpravil v deželo, ki jo je prav tako zaznamovala vojna, še bolj pa povojni čas in komunistični režim. V Albaniji se bo sveti oče mudil 21. septembra.
Ameriški državni sekretar John Kerry je nenapovedano prispel v iraško prestolnico Bagdad, kjer se bo sestal z novim iraškim premirjem. Medtem še vedno potekajo pogajanja za izpustitev 45 pripadnikov mirovnih sil Združenih narodov iz Fidžija.
Po več mesecih krutosti s strani islamskih skrajnežev na Severu Iraka in v Siriji so se zganili tudi Zahodni mediji in začeli vsaj delno pisati o omenjenih grozodejstvih. Evropa in Amerika sta dolgo molče opazovali preganjanja, pobijanja in mučenja verskih manjšin v teh deželah – vse dokler Amerika ni začela bombardirati določene islamske strateške položaje.
Papež Frančišek je na svojem Twitter profilu prvič objavil tudi fotografijo. Ta prikazuje dve bosi iraški deklici, fotografija pa naj bi bila posneta v begunskem taborišču. Poleg fotografije je sveti oče minuli petek zapisal: Vsak dan molim za vse trpeče prebivalce Iraka. Molite z menoj. V Belgiji pa ravno v teh dneh poteka srečanje svetovnih verskih voditeljev za mir, ki ga vsako leto pripravi Skupnost sv. Egidija. Tokrat poteka pod geslom: Mir je prihodnost. Papež Frančišek je v svojem sporočilu udeležencem srečanja zapisal, da je spoštovanje, dialog in sodelovanje orožje, s katerim lahko premagamo vojne. Zato je prepričan, da lahko verstva združena v duhu Assisija dajo velik prispevek k miru.
Obhajamo praznik Marijinega rojstva. Kot Odrešenikova mati je Marija vključena v samo jedro odrešenjskega načrta. Po Marijinih romarskih središčih so zato dopoldne potekali romarski shodi.