Robert BožičRobert Božič
Mark GazvodaMark Gazvoda
Tone GorjupTone Gorjup

Alen Salihović

Alen Salihović je urednik informativnega programa Radia Ognjišče.

  • Bosporska ozina (photo: Nebojša Tejić/STA)
    28.01.2024, 13:22

    V napadu na katoliško cerkev, ki jo v Carigradu upravlja Italija, ubit turški državljan

    V napadu na katoliško cerkev v predmestju Carigrada, ki jo upravlja Italija je bil med bogoslužjem po navedbah turškega notranjega ministrstva ubit državljan Turčije. Preiskava okoliščin napada še poteka.

  • Nika Prevc (photo: Jure Makovec/STA)
    28.01.2024, 13:12

    Nika Prevc zmagala na Ljubnem, Nika Križnar tretja

    Slovenska smučarska skakalka Nika Prevc (276,8 točke) je zmagovalka druge posamične tekme za svetovni pokal na Ljubnem ob Savinji. Na veselje domačih pristašev je v finalu zadržala prvo mesto in premagala sobotno zmagovalko Avstrijko Evo Pinkelnig (271,7) ter rojakinjo Niko Križnar (268,9).

  • Papež in mladi (photo: Dicastero per la Comunicazione)
    28.01.2024, 10:35

    Imate letos birmanko ali birmanca? Papež jim sporoča...

    Vatikansko dvorano Pavla VI. so zadnjo soboto v letu 2024 napolnili birmanci iz italijanske nadškofije Bari-Bitonto, skupaj s svojim škofom, starši in katehisti. Po poročanju Vatican News se zbranim pridružil tudi papež ter jih spodbudil, naj z besedami in dejanji pričujejo o ljubezni Boga, ki nas ljubi in vedno čaka.

  • Nika Prevc (photo: Jure Makovec/STA)
    27.01.2024, 14:26

    Nika Prevc druga na Ljubnem

    Avstrijka Eva Pinkelnig je po vodstvu v prvi seriji tekme svetovnega pokala na Ljubnem ob Savinji ubranila zmago. Vodilna v skupnem seštevku pokala Nika Prevc je bil pred 8500 gledalci druga. Dober slovenski uspeh je s petim mestom dopolnila Nika Križnar.

  • Papež in predstavniki drugih krščanskih Cerkva  (photo: Dicastero per la Comunicazione)
    27.01.2024, 11:19

    Vsak, ki je krščen, pripada istemu Kristusovemu telesu

    25. januarja, na praznik spreobrnitve sv. Pavla in ob zaključku tedna molitve za edinost kristjanov, je papež Frančišek v baziliki sv. Pavla zunaj obzidja vodil večernice. Med homilijo se je papež navezal na odlomek iz Lukovega evangelija o največji zapovedi in priliki o usmiljenem Samarijanu ter na spreobrnitev apostola Pavla. Povabil je, naj si skupaj z njim zastavimo vprašanje: »Kaj naj naredimo, Gospod?«