Radio Ognjišče
Nataša LičenNataša Ličen
Miran Videtič (foto: Rok Mihevc)
Miran Videtič | (foto: Rok Mihevc)

Videtič ocenjuje, da bi morali oditi tako pravosodna kot digitalna ministrica

Slovenija Alen Salihović

Pravosodna in digitalna ministrica bi morali odstopiti. V to je prepričan politični komentator Miran Videtič in dodal, da se takšnega političnega kaosa v katerem smo trenutno ne spomni.

Miran Videtič je v pogovoru najprej analiziral sposobnosti pravosodne in digitalne ministrice, ki sta soočeni z interpelacijami. Meni, da ministrici nista primerni za svoji funkciji, pri čemer opozarja na bolestno ambicijo Dominike Švarc-Pipan in pomanjkanje razumevanja za delovanje svojega ministrstva pri Emiliji Stojmenovi Duh.

Pojasnjuje, da digitalno ministrstvo ni ustanovljeno za trgovanje z računalniki, temveč bi moralo biti sposobno izdelati digitalno ustavo za omogočanje dostopa do storitev državljanom. Glede sporov med strankama SD in Gibanjem Svoboda, strokovnjak meni, da SD želi postati resna politična stranka in se distancirati od gibanja Svoboda, ki državo vodi v napačno smer. Izraža upanje, da bo prišlo do odstopa obeh ministrice in da bo premier Golob ugotovil potrebo po delovanju v interesu ljudi. Na vprašanje, ali trenutna koalicija s tako močno podporo potrebuje opozicijo, strokovnjak opozarja, da so že od začetka opazni znaki razkola v opoziciji, je povedal Miran Videtič.

Slovenija, Politika, Teme, Novice

VIDEOTEKA

  • Hormuška ožina (photo:  MODIS Land Rapid Response Team, NASA GSFC) Hormuška ožina (photo:  MODIS Land Rapid Response Team, NASA GSFC)

    Nejc Krevs: Nakazujeta se le dve možnosti ...

    Z Bližnjega vzhoda znova prihajajo slabe novice. Kljub pogajanjem za dosego sporazuma med ZDA in Iranom v švicarskem letovišču Bürgenstock pri Luzernu, je Teheran znova zaprl Hormuško ožino, ki ...

    Avdio player - naslovnica