Radio Ognjišče
Nataša LičenNataša Ličen
Boštjan SmoleBoštjan Smole
Nanti Olip (foto: nsks.at)
Nanti Olip | (foto: nsks.at)

Kaj bi bilo najugodnejše za slovensko manjšino po volitvah na Koroškem?

Slovenci po svetu Tone Gorjup

Po nedeljskih volitvah v deželni zbor na avstrijskem Koroškem v krovnih organizacijah Slovencev na Koroškem že razmišljajo o prihodnji vladi.

Tako v Narodnem svetu koroških Slovencev kot v Skupnosti koroških Slovencev in Slovenk ter v Zvezi slovenskih organizacij upajo, da bo deželno vlado še naprej vodil socialdemokrat Peter Kaiser. Pozdravili so tudi izvolitev Franca Jožefa Smrtnika na listi Ekipa Koroške. Verjamejo, da bo v parlamentu v Celovcu dobro zastopal manjšino. Njegova stranka je zmagala, a utrpela velike izgube v primerjavi z letom 2018.

Za slovensko manjšino bi bila najugodnejša dosedanja koalicija socialdemokratov in ljudske stranke. Podrobneje o volitvah na Koroškem pa predsednik zbora narodnih predstavnikov v Narodnem svetu koroških Slovencev Nanti Olip. Prisluhnite pogovoru.

Slovenci po svetu

VIDEOTEKA

  • Hormuška ožina (photo:  MODIS Land Rapid Response Team, NASA GSFC) Hormuška ožina (photo:  MODIS Land Rapid Response Team, NASA GSFC)

    Nejc Krevs: Nakazujeta se le dve možnosti ...

    Z Bližnjega vzhoda znova prihajajo slabe novice. Kljub pogajanjem za dosego sporazuma med ZDA in Iranom v švicarskem letovišču Bürgenstock pri Luzernu, je Teheran znova zaprl Hormuško ožino, ki ...

    Avdio player - naslovnica